Sıvı soğutucuyu öne takmak

Fanlar ekran kartına mı dayanıyor. Anlamadım hangi fanlar ekran kartına dayanıyor. Kasanın üstüne takılan sıvı soğutma fanı ekran kartına nasıl etki eder anlayamadım.
Yanlış yazmışım o kısmı sonradan "borular" olarak düzeltmiştim hemen ama görmemişsiniz sanırım.

Sizin tarif ettiğiniz şekli gözümde canlandıramadım maalesef. Fanlar kasanın üstüne takılınca boru yada fan ekran kartı ile alakasını kuramadım.

Aşağıda ki videoda 4:40 saniyede tam olarak ne demek istediğini anlamasam da yazısı ters olacak şekilde pompayı bağlayabileceğinizi söylüyor sanırım. Bunun anlamı da şu, fanı egsoz fanı olarak taktığınız zaman pompada ki borular fana doğru gelecek şekilde takarsanız boruların kısa gelmesi sorununa çözüm bulmuş olursunuz. Yine de sıvı soğutma konusunda daha bilinçli birinden yorum almak da fayda var.
MasterLiquid Lite 120 Sıvı Soğutucu İncelemesi

Sizin tarif ettiğiniz şekli gözümde canlandıramadım maalesef. Fanlar kasanın üstüne takılınca boru yada fan ekran kartı ile alakasını kuramadım.

Aşağıda ki videoda 4:40 saniyede tam olarak ne demek istediğini anlamasam da yazısı ters olacak şekilde pompayı bağlayabileceğinizi söylüyor sanırım. Bunun anlamı da şu, fanı egsoz fanı olarak taktığınız zaman pompada ki borular fana doğru gelecek şekilde takarsanız boruların kısa gelmesi sorununa çözüm bulmuş olursunuz. Yine de sıvı soğutma konusunda daha bilinçli birinden yorum almak da fayda var.
MasterLiquid Lite 120 Sıvı Soğutucu İncelemesi
Bu incelemeyi 2 kez izledim. Benim bahsettiğim problemin çözümü burada bulunmuyor. Anakartımda fan braketleri yok, siparişini verdim. Geldiğinde buraya fotoğraflı bir şekilde koyarım daha iyi anlaşılır.
Ekran Alıntısı.PNG

Buraya dikkatli bakın. Borular ekran kartına yakın fakat çarpmıyor. Dragon modeliyle mesela S2H modellerini bir inceleyin. Dragon modelinde ekran kartı soketi işlemci soketine çok daha yakın. Bundan dolayı borular ekran kartına dayanıyor. Umarım şimdi daha iyi canlanmıştır gözünüzde.

Fan braketi mi? Yine anlamadım. Aşağıda mavi ile çizdiklerimden mi bahsediyorsunuz? Onlar anakart kutusunda olabilir. Stok soğutucu takılırken işe yaramadıkları için anakarttan çıkartılır.

128982-1_large.jpg

Fan braketi mi? Yine anlamadım. Aşağıda mavi ile çizdiklerimden mi bahsediyorsunuz? Onlar anakart kutusunda olabilir. Stok soğutucu takılırken işe yaramadıkları için anakarttan çıkartılır.

Eki Görüntüle 1506447
Evet işaretlediklerinizden bahsediyorum. Evet normalde anakartın dahilinde olur fakat ben sistemin tamamını ikinci el olarak birinden satın aldığım için yanında kutuları yoktu. Stok fan takılı olduğu için de braketleri çıkarılmıştı.

Geri
Yukarı