Sıvı teması olan klavye basılı kalıyor

Hocam bütçe önemli değil de, internetten almaya kalksam gelmesi 2-3 günü bulur. Bir de açtıktan sonra çözüleceğinin garantisi yok. Yaşadığım yerde vardır belki satışı.

Çözüleceğinin garantisini veremem ama yüksek ihtimal çözülür diyebilirim nedenini şöyle açıklayım:
Bildiğiniz gibi sıvılar elektrik iletebiliyor ve PCB'ye komutlar elektrikle gidiyor.
Yani içini açtığınızda PCB'nin üzerindeki sıvıyı alırsanız klavye çalışmaya devam eder.
Ama kahve döküldüğü için Switch'ler yapışkan olur yani klavyeden verim alamazsınız.
Size tavsiyem yeni klavye alacak bütçeniz yoksa tornavida seti alın.
Eğer bütçeniz varsa yine tornavida seti alın çünkü evinizde herhangi bir ihtiyaç olduğunda kullanırsınız.
Ayrıca basılı kalma sorunu çözüldüğünde ikinci elden klavyeyi satıp çöp etmekten kurtulursunuz Sizin aklınızda ne var?

Çözüleceğinin garantisini veremem ama yüksek ihtimal çözülür diyebilirim nedenini şöyle açıklayım:
Bildiğiniz gibi sıvılar elektrik iletebiliyor ve PCB'ye komutlar elektrikle gidiyor.
Yani içini açtığınızda PCB'nin üzerindeki sıvıyı alırsanız klavye çalışmaya devam eder.
Ama kahve döküldüğü için Switch'ler yapışkan olur yani klavyeden verim alamazsınız.
Size tavsiyem yeni klavye alacak bütçeniz yoksa tornavida seti alın.
Eğer bütçeniz varsa yine tornavida seti alın çünkü evinizde herhangi bir ihtiyaç olduğunda kullanırsınız.
Ayrıca basılı kalma sorunu çözüldüğünde ikinci elden klavyeyi satıp çöp etmekten kurtulursunuz Sizin aklınızda ne var?
Stanley St166039 Saatçi Tornavida Seti 6 Parça Stanley St166039 Saatçi Tornavida Seti 6 Parça : Amazon.com.tr: Yapı Market Bu ürün acaba dediğiniz tornavidadan mı? Bu arada tuşlarda yapışkanlık yok, büyük ihtimal iç kısımda var temizlesem geçecek çünkü onun dışında çalışıyor klavye.

Stanley ST166039 saatçi tornavida seti 6 parça Stanley St166039 Saatçi Tornavida Seti 6 Parça : Amazon.com.tr: Yapı Market bu ürün acaba dediğiniz tornavidadan mı? Bu arada tuşlarda yapışkanlık yok, büyük ihtimal iç kısımda var temizlesem geçecek çünkü onun dışında çalışıyor klavye.

Tuşlarda yapışkanlık yoksa şanslısınız sevindim doğrusu dediğim tornavida bunlardan değil.
Şu tarz bir şey yorumlarda pleksi kısmı kırılıyor demişler ama bir sorun olacağını sanmıyorum.

Klavyeyi komple sök sil temizle ve alkol ile sil geri tak. Saç kurutma makinesi ile iyice kurula. Düzelebilir belki.

@Cilginçocuk34 komik olan nedir?

Komiksiniz cidden her klavye hotswap olmuyor.
Aynı markadan almalısınız kısmına ayrı güldüm.
Aynı gün kargoya verme özelliği olduğu için Amazon Prime üzerinden aynı ürünü arıyorum şu an.

Komiksiniz cidden her klavye hotswap olmuyor.
Aynı markadan almalısınız kısmına ayrı güldüm.

Mesajımı okudunuz mu? Klavye aktif değilken yazdım. Aynı markadan örneğin Gateron Switch çokluğu olan bir klavyeye Outemu takarsanız illaki bir fark olacaktır.
Şu andan itibaren siz komiksiniz.

Mesajımı okudunuz mu? Klavye aktif değilken yazdım. Aynı markadan örneğin Gateron Switch çokluğu olan bir klavyeye Outemu takarsanız illaki bir fark olacaktır.
Şu andan itibaren siz komiksiniz.

Klavyeler hakkında en ufak bir bilginiz bile yok.
Dediğinizin arkadaşın sorunuyla ilgisi de yok.
Gateron Switchtle Outemu'yu değiştirseniz hissiyat, özellik ve ses dışında yine fark yok.
Klavyenin aktif olup olmaması arasında yine fark yok.

Geri
Yukarı