Sivilce için ne yapılmalı?

Sivilceleri götürmem için ne yapmam lazım? Biraz fazla oldular, şu an sabun sürüyorum. Cildimi kuru tutmaya çalışıyorum, tavsiyeleriniz neler?
Bunu deneyin hocam :
Cips gibi yağlı şeyler yeme. Çok büyüklerse uzman birine danış. Çok rahatsız ediyorsa bir cilt uzmanından yardım al.
Evet cips , çekirdek , çikolata , gofret gibi şeylerden uzak dur. Sivilceler (bildiğim kadarı ile) bir nevi karaciğerin boşaltım mekanizması. Karaciğeri yoracak şeyler yemeyin yani çok tatlı, yağlı. Karaciğerde yağlanma olabilir evde kendi imkanlarınız ile spor yapmak işinize yarayabilir.

Dostum kötü bir öneri olmuş bu. Olay zaten cildin yağlı olması. Kuru ciltte sivilce pek rastlanan bir durum değil.
Bu arada benim de cildim yağlıydı o zamanlar, belirteyim. Şimdi de kuru değil. Ancak çıkmıyor. Eğer gerçekten rahatsız etmiyorsa veya sağlığı açısından sıkıntı çıkarmıyorsa önemsememeli. Ben sivilcelerime takmayı bıraktığım zaman yavaş yavaş alıştım ve kaybolduklarını gördüm.

Bu arada benim de cildim yağlıydı o zamanlar, belirteyim. Şimdi de kuru değil. Ancak çıkmıyor. Eğer gerçekten rahatsız etmiyorsa veya sağlığı açısından sıkıntı çıkarmıyorsa önemsememeli. Ben sivilcelerime takmayı bıraktığım zaman yavaş yavaş alıştım ve kaybolduklarını gördüm.
Bir insan yatmadan önce acaba kalkınca sivilce çıkacak mı diye düşünüyor ise o arkadaşa kesinlikle izotretionin tedavisi öneririm başka bir çare yok. En etkilisi ama en sıkıntılısıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı