Sivilce izleri nasıl geçer?

Doktor tavsiyesi şart. Ben doktor tavsiyesi üzerine ilaç, sabun, antibiyotik, merhem, onarıcı bakım kremi ve yüz temizleme jeli aldım. Etkisini görüyorum. Eskisi kadar kalmadı. Ergenlik tamamen bitince de kurtulacağız bu illetten. Bir de fazla kafaya takmamak gerekiyor hocam her şeye rağmen sizin hayatınız ve sizin bedeniniz. Bir sivilce yüzünden öz güvenini yitiren kişiler var. Biri de ben idim. Ama artık rahatladım ve azalıyor. Bu ergenlik yaşların da biraz normal karşılamak lazım. Ama en başta dediğim gibi mutlaka bir doktor ziyaret edin yol gösterir.

Son düzenleme:
Beş sene boyunca sivilcelerle çok haşır neşirdim. Geçen sene 9-10 ay süresince roaccutane kullandım. Sivilcelerimin hepsi tedavi sonunda geçti ama bir sürü iz bıraktı. 2-3 ay boyunca her gece madecassol krem kullandım. Yüzeysel ve kızarıklık bırakmış olan tüm izlerim iyileşti ama yüzümde hala çukurluklar mevcut. Doktorum çukurlar için lazer tedavisine başlayacak. Doktorum lazer tedavisi sonrasında kalan izlerimin yüzde 80'inin geçeceğini söyledi. Sivilcelerinin görünümüne göre nasıl iz bırakabileceğini az çok anlayabilirsin. Yüzeysel ve kırmızı izlerin varsa çoğunu hap veya kremlerle geçirebileceğini düşünüyorum. Ancak izlerin çukur şeklide veya morumsu ise daha özel tedaviler denemen gerekir. Dermaroller, lazer, kimyasal peeling gibi. Roaccutane hakkında istediğini de sorabilirsin.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. İzler kırmızı değil uzun süredir var, kahverengi hatta biraz siyah gibi. Bu yüzden sırtım çok kötü görünüyor ve hiçbir zaman kısa kol giyemiyorum. Lazer tedavisinden sonra bana detayları yazar mısınız buradan? Lazer tedavisini denemeyi düşünüyorum ve merak ediyorum geçirir mi diye.
Doktor tavsiyesi şart. Ben doktor tavsiyesi üzerine ilaç, sabun, antibiyotik, merhem, onarıcı bakım kremi ve yüz temizleme jeli aldım. Etkisini görüyorum. Eskisi kadar kalmadı. Ergenlik tamamen bitince de kurtulacağız bu illetten. Bir de fazla kafaya takmamak gerekiyor hocam her şeye rağmen sizin hayatınız ve sizin bedeniniz. Bir sivilce yüzünden öz güvenini yitiren kişiler var. Biri de ben idim. Ama artık rahatladım ve azalıyor. Bu ergenlik yaşların da biraz normal karşılamak lazım. Ama en başta dediğim gibi mutlaka bir doktor ziyaret edin yol gösterir.
Evet hep doktora görünüyorum zaten ama benim üzüldüğüm şey sivilceler değil. Dediğiniz gibi onlar geçer. Ama doktorum benim izlerimin kalıcı olabileceğini söyledi. Ve o kadar kötü görünüyor ki anlatamam. Erkek olsaydım ben de takmazdım. Ama kadınsan ve sırtın lekelerden görünmüyorsa bence özgüven kaybı nedeni:/yazdığınız için teşekkürler bu arada🙂

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. İzler kırmızı değil uzun süredir var, kahverengi hatta biraz siyah gibi. Bu yüzden sırtım çok kötü görünüyor ve hiçbir zaman kısa kol giyemiyorum. Lazer tedavisinden sonra bana detayları yazar mısınız buradan? Lazer tedavisini denemeyi düşünüyorum ve merak ediyorum geçirir mi diye.

Evet hep doktora görünüyorum zaten ama benim üzüldüğüm şey sivilceler değil. Dediğiniz gibi onlar geçer. Ama doktorum benim izlerimin kalıcı olabileceğini söyledi. Ve o kadar kötü görünüyor ki anlatamam. Erkek olsaydım ben de takmazdım. Ama kadınsan ve sırtın lekelerden görünmüyorsa bence özgüven kaybı nedeni:/Yazdığınız için teşekkürler bu arada🙂

Önemli değil. Kalıcı olabilme ihtimaline üzüldüm ama çok lanet bir şey bu izler.

Bu tür durumlarda mucizevi bir şekilde güneşte yanmak iyi geliyor. İzleri yok etmekte birebir. En basitinden bacağımdaki yaralar yüzünden kalıcı izler oluşmuştu. Hiç umudum yokken tatile gittim ve amele yanığı oldum :) Tatilden döndüğüm de hiçbir iz kalmamıştı. Aynı şekilde başka tanıdıklarıma da iyi geldiğine şahit oldum.

Naturally Serein kanalını takip etmeni öneririm. Cilt bakımı konusunda inanılmaz faydalı bilgiler veriyor ve orada çözüm bulabileceğini düşünüyorum. Vitamin C serumlarını veya çay ağacı yağını öneririm ben ama dediğim gibi kanalı incele öyle kullanma hemen. Bir de güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sür.
Tabii cilt bakımıyla geçirmek uzun sürüyor süreci hızlandırsa da. Yukarıda söylemişler zaten güzellik merkezleri leke giderici tedaviler uygulayabiliyor (lazer, cilt soyma vs.). Gideceğin yeri iyi araştırıp dermatologla konuş daha iyi yönlendirir. Umarım sorunun en kısa sürede hallolur

Naturally Serein kanalını takip etmeni öneririm. Cilt bakımı konusunda inanılmaz faydalı bilgiler veriyor ve orada çözüm bulabileceğini düşünüyorum. Vitamin C serumlarını veya çay ağacı yağını öneririm ben ama dediğim gibi kanalı incele öyle kullanma hemen. Bir de güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sür.
Tabii cilt bakımıyla geçirmek uzun sürüyor süreci hızlandırsa da. Yukarıda söylemişler zaten güzellik merkezleri leke giderici tedaviler uygulayabiliyor (lazer, cilt soyma vs.). Gideceğin yeri iyi araştırıp dermatologla konuş daha iyi yönlendirir. Umarım sorunun en kısa sürede hallolur
Teşekkür ederim araştıracağım

Geri
Yukarı