Sivilce izlerinden nasıl kurtulunur?

recept.karaduman

Hectopat
Daha fazla  
15 yaşlarımda sivilcelerim için cildiyeye gittim, ve sadece krem kullanılan bir tedaviye başladım, hiçbir faydasını görmedim ve bir daha gitmedim. 16 yaşında sivilcelerimde aşırı çoğalma olduğu için, tekrar cildiyeye gittim ve sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine başladım. 1-2 ay gibi çok kısa bir sürede tertemiz bir surata sahip oldum. 17 yaşlarımda iğrenç beslenme düzenim yüzünden, her zamankinden dahada sivilceli bir surata kavuştum ve tekrar cildiyeye gittim. İlk cildiyeye gittiğim zamanlarda beslenme düzenimle alakası olduğunu hiç düşünmemiştim, sadece genetiğime ve elimde olmayan sebeplere bağlıyordum. O meşhur hap olan roaccuatene benzeri aynı etkilere sahip olan aknetrent adlı hapa başladım. 5 aydır kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum yeni sivilcem çıkmıyor olsa da eski sivilcelerin izleri öylece duruyor. Asıl soruma gelirsek sivilce izlerimden nasıl kurtulurum?

not: Roccatune uzantısı olan bir hapı kullanmak yerine, sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine tekrar başlamalıydım. Benzer sorunu yaşayan kimse hap kullanmak için heveslenmemeli. Yan etkileri yüzünden sürekli sırtım ağrıyor ve spor yapamıyorum. Bir dahaki kontrol zamanım geldiği zaman bunları doktoruma da anlatacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşlarımda sivilcelerim için cildiyeye gittim, ve sadece krem kullanılan bir tedaviye başladım, hiçbir faydasını görmedim ve bir daha gitmedim. 16 yaşında sivilcelerimde aşırı çoğalma olduğu için, tekrar cildiyeye gittim ve sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine başladım. 1-2 ay gibi çok kısa bir sürede tertemiz bir surata sahip oldum. 17 yaşlarımda iğrenç beslenme düzenim yüzünden, her zamankinden daha da sivilceli bir surata kavuştum ve tekrar cildiyeye gittim. İlk cildiyeye gittiğim zamanlarda beslenme düzenimle alakası olduğunu hiç düşünmemiştim, sadece genetiğime ve elimde olmayan sebeplere bağlıyordum. O meşhur hap olan roaccuatene benzeri aynı etkilere sahip olan aknetrent adlı hapa başladım. 5 aydır kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum yeni sivilcem çıkmıyor olsa da eski sivilcelerin izleri öylece duruyor. Asıl soruma gelirsek sivilce izlerimden nasıl kurtulurum?

Not: Roccatune uzantısı olan bir hapı kullanmak yerine, sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine tekrar başlamalıydım. Benzer sorunu yaşayan kimse hap kullanmak için heveslenmemeli. Yan etkileri yüzünden sürekli sırtım ağrıyor ve spor yapamıyorum. Bir dahaki kontrol zamanım geldiği zaman bunları doktoruma da anlatacağım.

Öncelikli olarak doktorunu değiştirmen gerektiğini belirtmek istiyorum. Sivilce ilacı gibi çeşitli ilaçlar direk karaciğer etkilidir. Gelişme cağında bir bireysin ve organlarına şimdiden bu yüklemeleri yapmak geleceğinde sağlık sorunları yaşamana sebep olabilir. Bu sebepten ötürü bu yaşta bu tarz ilaçları kullanmamalısın.
Sivilce ilaçlarını kullanmak için önerilen yaş minimum 18-19'dur. Vücut gelişimin ve vücudunun sivilce üretimi durana kadar beklemen gerekirdi.
Konu ile ilgili daha iyi bir doktora gitmeni öneririm.

Öncelikli olarak doktorunu değiştirmen gerektiğini belirtmek istiyorum. Sivilce ilacı gibi çeşitli ilaçlar direk karaciğer etkilidir. Gelişme cağında bir bireysin ve organlarına şimdiden bu yüklemeleri yapmak geleceğinde sağlık sorunları yaşamana sebep olabilir. Bu sebepten ötürü bu yaşta bu tarz ilaçları kullanmamalısın.
Sivilce ilaçlarını kullanmak için önerilen yaş minimum 18-19'dur. Vücut gelişimin ve vücudunun sivilce üretimi durana kadar beklemen gerekirdi.
Konu ile ilgili daha iyi bir doktora gitmeni öneririm.
Randevu bulma problemi yaşadığım için 3 farklı doktora göründüm. Sorumlulukların aile tarafından kabul edildiğine dair imza aldıktan sonra her türlü ilacı veriyorlar :))))

15 yaşlarımda sivilcelerim için cildiyeye gittim, ve sadece krem kullanılan bir tedaviye başladım, hiçbir faydasını görmedim ve bir daha gitmedim. 16 yaşında sivilcelerimde aşırı çoğalma olduğu için, tekrar cildiyeye gittim ve sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine başladım. 1-2 ay gibi çok kısa bir sürede tertemiz bir surata sahip oldum. 17 yaşlarımda iğrenç beslenme düzenim yüzünden, her zamankinden dahada sivilceli bir surata kavuştum ve tekrar cildiyeye gittim. İlk cildiyeye gittiğim zamanlarda beslenme düzenimle alakası olduğunu hiç düşünmemiştim, sadece genetiğime ve elimde olmayan sebeplere bağlıyordum. O meşhur hap olan roaccuatene benzeri aynı etkilere sahip olan aknetrent adlı hapa başladım. 5 aydır kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum yeni sivilcem çıkmıyor olsa da eski sivilcelerin izleri öylece duruyor. Asıl soruma gelirsek sivilce izlerimden nasıl kurtulurum?

not: Roccatune uzantısı olan bir hapı kullanmak yerine, sivilce tedavisinin 2. aşaması olan antibiyotik+krem tedavisine tekrar başlamalıydım. Benzer sorunu yaşayan kimse hap kullanmak için heveslenmemeli. Yan etkileri yüzünden sürekli sırtım ağrıyor ve spor yapamıyorum. Bir dahaki kontrol zamanım geldiği zaman bunları doktoruma da anlatacağım.
Ben sivilcelerimi gidermek için ne doktora ne de ilaç almak Eczane'ye gidiyorum, yüzüme macun sürüyor yıkıyorum ve gül suyu sürüyorum işe de yarıyor bu yaşta o ilaçları kullanman sakıncalı vücudun bu ilaçlara farklı tepkiler verebilir doğal yöntemler öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı