Sivilce izlerine lazer tedavisi ne kadar etkili?

onurlu sorular

Hectopat
Gencler sakaklarımdan yanaklarıma kadar sivilce izi var. Lazer diye bir konu duydum, fikri olan var mı? Duyan, eden, yaptıran, ne kadar etkilidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası ben öyle şeylere pek inanmıyorum. Her sorunda adamlar lazer falan diyor anlamadım sanki lazerin mucizevi etkileri var.
İşe yarıyor ki kullanılıyor. Lazer tedavide tedavi edilecek yer, "lazer" yoğun ışık hüzmesi ile yakılıyor.

Mesela, göz tedavisinde göz merceği lazer ile yakılarak şekil veriliyor. Şekli değişen mercekten geçen ışık gözde doğru yere ulaştığı için görme sorunu çözülüyor.

Sivilce için de izin olduğu bölüm lazer ile yakılarak vücuttan atılıyor. Ne kadar etkilidir, geri gelir mi orasını bilmiyorum tabii, bir süre sonra gözde sorunlar yeniden çıkabiliyormuş duyduğuma göre. Sivilcede de öyleyse bulaşmaya değmez.

Lazerle deri yüzeyini aşındırıyorlar ve vücudunun iyileştirmesi için tetikliyorlar. Kolay bir işlem değil çok can yakıyor ve can yakmakla kalmayıp güneşe çıkamıyor düzgün duş alamıyorsun. Sıkıntılı bir işlem yani. Birde öyle tek seansta hallolan bir durum değil cildinizin durumuna göre seans durumu uzayabiliyor haliyle cepte yakıyor. Onun yerine alternatif olarak sivilce hapları veriliyor. Aynı işlevi o da yapıyor lakin yöntemi farklı ve en aşağı 3 ay kadar da bu hapların kullanımı mevcut. Düzgün bir cildiye doktoruna gidip fikir danışmak ve cilt durumunuza göre tedavi önermesi gerekiyor zaten haplar için özellikle reçete olmadan hap yazmıyorlar. Güzellik salonlarında lazer tedavisi uygulanıyor lakin bir uzmana görünmek daha mantıklı geliyor şahsen bana.

İşe yarıyor ki kullanılıyor. Lazer tedavide tedavi edilecek yer, "lazer" yoğun ışık hüzmesi ile yakılıyor.

Mesela, göz tedavisinde göz merceği lazer ile yakılarak şekil veriliyor. Şekli değişen mercekten geçen ışık gözde doğru yere ulaştığı için görme sorunu çözülüyor.

Sivilce için de izin olduğu bölüm lazer ile yakılarak vücuttan atılıyor. Ne kadar etkilidir, orasını bilmiyorum tabii.
Hocam en temizi alın siz bi' bıçak o izi kesin iyileşmesini bekleyin.

Yorumlar için sağ olun ama şöyle bir durum da vardı, ergenliğim bayağı bir iltihaplı kanamalı geçti. O yerler geçince hep pürüzlü kaldı. Çirkin bir görüntüsü var. Bunun için sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı