Sivilce sosyal hayatta sorun yaratır mı?

Biraz sivilceli biriyim. Sosyal hayatımda insanlar sivilceliyim diye benden uzaklaşırlar mı? Benimle arkadaş olurlar mı yani insanların bir önyargısı var mıdır? Ben insanların dış görünüşüne bakmadan arkadaş oluyordum fakat bazı insanlar öyle değil gibi.
Bu insanın kişiliğine göre değişir, bazı insanlar birini tanımadan önce dış görünüşüne göre tanımak veya tanımamakla ilgili fikirlerini değiştirebiliyorlar.

Yüzünde sivilce var diye senden iğrenen insandan zaten arkadaş olmaz.

Biraz sivilceli biriyim. Sosyal hayatımda insanlar sivilceliyim diye benden uzaklaşırlar mı? Benimle arkadaş olurlar mı yani insanların bir önyargısı var mıdır? Ben insanların dış görünüşüne bakmadan arkadaş oluyordum fakat bazı insanlar öyle değil gibi.
Siz bu düşünceleriniz sebebi ile kendiniz uzaklaşırsınız. Kimse bunları önemsemez.

Biri sizden fiziki bir özelliğiniz yüzünden uzaklaşıyorsa (bu cümleden kastım fiziki özelliğinizin ona ne maddi en de manevi zarar vermemesi) zaten sizi bir araç olarak kullanıyordur hayatında. Cinsi ne olursa olsun kimsenin fiziki bir özelliğine kimsenin karışmaya, laf söylemeye hakkı yoktur. Yakın dahi olsanız şaka adı altında yapılacak olan aşağılamaları alttan almayın. Bir çizginiz olsun ve bu çizgiyi asla aştırmayın.

Geri
Yukarı