Sivilceler İçin Çare

Benim de bir zamanlar öyle şikayetlerim vardı. Tabii hala sivilcelerim var fakat eskisi kadar değil. Garnier Saf ve Temiz 3'ü bir arada kullanıyorum arada bir. Çok sık kullanmanı tavsiye etmem. Maske olarak kullanıyorum. Her türlü çareyi denedim doktora gitmek haricinde ama çözüm bulamadım. Cildiyeye gidersen krem yazarlar. Fakat o kremler 3 ay civarında yüzünü delik deşik edeceği için daha kötü hissedebilirsin kendini. Tavsiyem ya cildiyeye git ya da kafana fazla takma. Haftada 1 veya 2 haftada bir Garnier Saf ve Temiz kullanırsan çözüm olabilir.

Bundan 2.5-3 sene önce benimde sivilce şikayetim vardı ve özel bir hastanede doktora gitmiştim, bir kaç tane krem verdi ve kontrole gidiyordum sürekli. 5-6 ay boyunca gittim düzelmeyince sivilceye salatalık iyi geliyor diye forumda okuduğum bir yazıyı uygulamaya başladım.
2-3 ay boyunca öğle ve akşam yemeğinden sonra her gün aralıksız yaklaşık 4 tane salatalık yemeye başladım ve 3. haftadan sonra etkisini görmeye başlamıştım. O günden bu güne yüzümde çok nadir şekilde sivilce çıkar.
Bunu denemen gerçekten zor ama yazayım dedim.

ASUS_Z002 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Roaccutane kullanacaksın sonra bir daha derdin kalmayacak. Yok yağlı yiyecekler yemeyinmiş, yok beslenmene dikkat edecekmişin faso fiso. Dinle beni max 1.5 yıl sonra tertemiz cilde merhaba.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar, 17 yaşındayım ve artık şu sivilceden kurtulmak istiyorum. Aslında çok fazla sivilcem yok. Eskiden vardı ve şimdi de hafif gölge gibi şeyler kaldı. Onlardan kurtulmanın yolunu ve kalan sivilcelerim için krem vs. önerisi istiyorum. Çok pahalı olmasın yeter. Ben gelen önerilerden seçerim.

SM-A710F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.
Her zaman derim.
1-İşi ehline danış. (Doktor gözetimi olmadan ilaç tavsiyesi alma.Her bünyenin vereceği reaksiyon başkadır. )
2-Damdan düşeni getirin. (Benimde gençken sivilcem çoktu.Birçok doktora gittim.Ama sabırlı olmadığımdan, cildimde küçük izler kaldı.Sakın oynama sivilcelerinle. )
Geçmiş olsun, şimdiden.

SM-N920C cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

30 yaşımı aştım sayılır ama hâlâ çözüm bulamadım. Cilt yağlı ise mezara kadar bu problem seninle olabilir. Hiç kür denemedim. Sadece cilt temizleme toniklerinden kullandım. Bir de yüzünü sabunla yıkama. Sabun gözenekleri kapatır.

Kola, cips, çekirdek, patates kızartması ve türevleri, yağlı yiyeceklerden mümkünse uzak dur. Bol bol her gün yüzünü yıka.

30 yaşımı aştım sayılır ama hâlâ çözüm bulamadım. Cilt yağlı ise mezara kadar bu problem seninle olabilir. Hiç kür denemedim. Sadece cilt temizleme toniklerinden kullandım. Bir de yüzünü sabunla yıkama. Sabun gözenekleri kapatır.
Bende toniklerden kullanıyorum. Günde 2 defa pamukla sürüyorum.
Sabah öğle akşam kükürtlü sabunla yüzünü yıkayacaksın. 1 haftaya bir şey kalmaz.
O dediğiniz tam olarak nedir? Sabunla yıkama diyenler var.
Kola, cips, çekirdek, patates kızartması ve türevleri, yağlı yiyeceklerden mümkünse uzak dur. Bol bol her gün yüzünü yıka.
Çok fazla yemiyorum zaten. Ayda 1 defa falan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı