Sivrisineklere güç gelmesi

Bunlar geçen seneye göre çok daha profesyoneller, soktukları gibi kayboluyorlar, asla yakalanmıyorlar, evrimleşmişler 1 senede. Sivrisinekler yok olsun.

Bill Gates'in sivrisinek üretme fabrikası var mış ondan bu kadar fazlalar bir de yeni yeni hayatım da görmediğim böcek türleri görmeye başladım sinek gibi ama sinek değil üstüme atlıyor çok değişik bir şey sinek gibi korkup kaçmıyor da ayar oldum yeminle

Sadece sivrisineklerle kalsa ben yine tamamım. Şuan odam karıncalar tarafından da istila ediliyor. Odaya atmadığım kimyasal kalmadı biraz daha kimyasal sıkarsam ben dahil hiçbir canlı yaşayamayacak odada. Arkadaş kolonya döküyorum yarım saat sonra yine geliyorlar. Paspas yapıyorum koku beni rahatsız ediyor hayvanlar daha suyu kurumadan gene dolanıyorlar etrafta. En son ilaçladık odayı baya azaldılar ama dolabın orada hala can çekişiyor bazıları. Yaz gibi mevsimin içine tüküreyim.

Yaşadığınız ve çalıştığınız yerlere 1 bardağın içine su ve onun içine 2-3 adet tarçın koyun arkadaşlar, sinekler nefret ediyormuş kokusundan.

Valla şu dünyada en gereksiz canlı desem yeridir.
download.jpg

Şimdi koy eline vicdanını, hak ettiysem, eyvallah.

Geçen sene yazın beni askerde çok yediler izleri halen duruyor. Bir biyolog olarak dünyanın en gereksiz yaratığı olduğunu düşünüyorum. Kahrolsun Culicidae :D

Bu arada sivrisineklerin en çok oluğu yerler çöplerin ve suluk otlak yerlerin çok olduğu yerler. İstanbul bu konuda bir numara ben Küçükçekmece'de oturuyorum burada halkalı çöplüğü var raid takmadan camı açarsan geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı