Sivrisineklerle nasıl mücadele edilir?

Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere bu arsız tür olan sivrisineklere ne yaparsanız yapın halen daha yaşıyorlar. Hangi yöntemi denerseniz deneyin yine de geliyorlar. Benim sorunum ise şu, bizim yazlıkta teras kısmı var ve rüzgarlı akşamlar haricinde sivrisinekler yüzünden oturulamıyor. Rüzgarlı akşamlarda ise dışarıda oturunca baş ağrısı yapabiliyor. Vücuda sürülen losyonlar var fakat ailemden bazı kişilerin buna alerjisi var bu yüzden herkes rahat olmuyor. Açık havada, sivrisinekleri kesin kovacak yöntem veya bir cihaz öneriniz var mıdır?
Var hocam türk kahvesi yakın arı ve sinekler gelmez.

Var hocam türk kahvesi yakın arı ve sinekler gelmez.
Yok hocam olmadı o da. Her sene evrimleşip geri geliyorlar. Önceki mesajlarda da belirttim. Kahve, lavanta, biberiye, fesleğen bu yöntemlerin hepsini denedim.

Akşam çıkınca sorun olmaz rüzgar esiyor demiş zaten.
Her zaman olmuyor. Rüzgarlı günlerde rahat oluyor ama sonra baş ağrısı yapıyor dedim rüzgar. :)

Terasınızda cam yok mu? Bizim terasta cam yoktu direkt açıktı biz cam falan döşedik. Sizin teras açıksa çözüm az.
Maalesef cam olsa zaten bu sorun da olmaz. Cam döşemek biraz pahalı idi, onun için kenara koymuştuk şimdilik.

Yok hocam olmadı o da. Her sene evrimleşip geri geliyorlar. Önceki mesajlarda da belirttim. Kahve, lavanta, biberiye, fesleğen bu yöntemlerin hepsini denedim.

Her zaman olmuyor. Rüzgarlı günlerde rahat oluyor ama sonra baş ağrısı yapıyor dedim rüzgar. :)

Maalesef cam olsa zaten bu sorun da olmaz. Cam döşemek biraz pahalı idi, onun için kenara koymuştuk şimdilik.
Perde takma imkanı varsa işe yarayabilir hocam

Açık alan :D her neyse daha önce de dediğim gibi benim sivrisinek kovan losyonlara alerjim yok geri kalan herkes de kendini düşünsün. Cevaplar için teşekkürler.
Açık alan olduğunu biliyorum balkona bile perde takıyorlar işe yarıyor hem güneş için hem sinek için. ama müsait mi onu bilmiyorum sizin.

Geri
Yukarı