Çözüldü Siyah bir ekrana geçince yeşil pikseller çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaptan Darry

Picopat
Arkadaşlar merhaba, ilk olarak iyi geceler az önce aniden elektrikler gidip geldi daha sonra bilgisayarı açtım. Siyah bir ekrana geçtiğim zaman monitörde yeşil yıldızlar çıkıyor yeşil pixelller. Altta görüntüyü bırakıyorum sorun ne olabilir?

Çözüm
Print Screen ile ekran görüntüsü aldığın zaman da gözüküyor mu bu yeşil noktalar? Eğer gözüküyorsa elektrik gidip geldiğinde ekran kartı zarar görmüş olabilir.
Monitörde de sıkıntı olabilir, farklı bir ekranda veya televizyonda deneyebilirsin. Ama önce ekran görüntüsü alıp yeşil noktaların olup olmadığına bak.
Print Screen ile ekran görüntüsü aldığın zaman da gözüküyor mu bu yeşil noktalar? Eğer gözüküyorsa elektrik gidip geldiğinde ekran kartı zarar görmüş olabilir.
Monitörde de sıkıntı olabilir, farklı bir ekranda veya televizyonda deneyebilirsin. Ama önce ekran görüntüsü alıp yeşil noktaların olup olmadığına bak.

Çözüm
@Kaptan Darry

Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.
Bilgisayarı kapatıp aç yaptığım zaman olmamıştı. Bu sefer konsolumda denedim monitörde bir sıkıntı olmadığını fark ettim tekrardan bilgisayara takınca düzeldi büyük ihtimalle ekran kartı uyarı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı