Siyah ekran hatası sonrasında sürücü siliniyor

Borancan

Hectopat
İyi akşamlar herkese, bu sorunu çözmeye gerçekten ihtiyacım var. Benim RX5700 bir ekran kartım var ve son 2 aydır bir anda oyun oynar iken siyah ekran hatası veriyor ve bir anda ekran gidiyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor arkadan müzik sesi ve arkadaşlarımın sesini duyuyorum fakat onlar beni duymuyor. Reset atıp açtıktan sonra ekran kartı driverinin silindiğini görüyorum tekrardan kurulum yapıyorum ve bir süre sonra genellike oyunda iken bazen de boşta iken bir anda yine aynı süreç başlıyor. 2 ay önce RAM'lerin yerini değiştirerek 1.5 ay kadar sorunsuz kullanıyordum fakat 1 hafta önce tekrarladı sorun ve RAM'leri tekrardan tak çıkar yaptım ve 3 gün kadar sorunsuz giderken tekrardan aynı sorun ile karşılaştım. Sorunun RAM'lerin birinde olduğunu düşünerek RAM'in 1 tanesini çıkardım ve diğeri ile kullanmaya başladım fakat yine 3 gün sonra aynı sorun oluştu.

Denediğim yollar.
+DDU ile güvenli mod ile kaldırma işlemi uygulayıp Driver'i tekrardan yükledim.
+Eski sürücüleri yükleyip denedim.
@Recep Baltaş @Yener K.

Son düzenleme:
Tam sistem nedir?

AMD Ryzen 5 3600, ASUS B450M Dragon mATX Gaming anakart, Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 RAM, ASUS TUF 3 Radeon RX 5700, James Donkey JD256 256 GB NVMe M.2 PCI-e SSD, Gamepower Wraith ARGB LED Gaming kasa, Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80+ Power Supply, James Donkey JD27FG1MS144 27' 1ms 144Hz FreeSync Gaming.

Çözümü deneyebilirsiniz. RAM'lerde sıkıntı olduğunu anlamak için test yapabilirsiniz. Memtest86 kullanabilirsiniz.

Çözümü deneyebilirsiniz. RAM'lerde sıkıntı olduğunu anlamak için test yapabilirsiniz. Memtest86 kullanabilirsiniz.

Bu wumgr indirdim fakat dosya içinde uygulama dosyası yok internette de video bulamadım nasıl yapılacağı hakkında bir bilginiz var mı acaba?

Geri
Yukarı