Siyah ekran ve DisplayPort hatası

Samed65378

Centipat
Daha fazla  
BIOS Update'ten kaydedip çıktıktan no signal DisplayPort hatası aldım bilgisayarı kapatıp açtım ekran gelmemeye devam etti. Bende PC'nin içine bakayım dedim bir baktım ekran kartı dönmüyor evde HDMI kablosu olsa deneyeceğim de yok. Fan dönmeme sebebi o olabilir mi?

Merhaba,

Bilgisayarın kasa ışıklarında disk bildirim ışıklarına bakıp Windows'un açıldığını anlama şansı olabiliyor. Bilgisayarı açmak için tetiklediğinizde ekran kartı fanları bir süre dönüp, duruyorsa ondan değil.

Yapılan BIOS güncellemesi mi oldu, BIOS'u mu kaydettiniz, cümle başındaki çıkarımı anlamadım.

Saygılarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bilgisayarın kasa ışıklarında disk bildirim ışıklarına bakıp Windows'un açıldığını anlama şansı olabiliyor. Bilgisayarı açmak için tetiklediğinizde ekran kartı fanları bir süre dönüp, duruyorsa ondan değil.

Yapılan BIOS güncellemesi mi oldu, BIOS'u mu kaydettiniz, cümle başındaki çıkarımı anlamadım.

Saygılarımla,

Yanıtınız için teşekkürler BIOS'ta tam hızını arttırmıştım ondan sonra kaydettim ve böyle oldu 2 kere pili tak çıkar yaptım olmadı ekran kartını tak çıkar yaptım olmadı size 2 tane görsel atçam yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Saygılarımla,

Merhaba,

Saygılarımla,

Dosya Ekleri

• IMG_0196.jpeg
    IMG_0196.jpeg
    139,2 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_0197.jpeg
    IMG_0197.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 14
Selam,

Anakarttın pilini çıkarmanız BIOS'u sıfırlamaz, sıfırlama Jumper'ını bulup onun yanındaki konuma getirip tekrar eski haline getirip BIOS'u sıfırlayın. Bu işlemi yaparken pilin takılı kalması, ya da sökmeniz anlamsızdır. Pil takılı olduğunda da jumper sıfırlaması görevini yapar.

Selam,

Anakarttın pilini çıkarmanız BIOS'u sıfırlamaz, sıfırlama Jumper'ını bulup onu yanındaki konuma getirip tekrar eski haline getirip BIOS'u sıfırlayın. Bu işlemi yaparken pilin takılı kalması, ya da sökmeniz anlamsızdır. Pil takılı olduğunda da jumper sıfırlaması görevini yapar.

Ana kartım A520 m a Pro jumper yok diye biliyorum bir de monitör de sıkıntı yok ekran kartını çıkarıp deneyim dedim gene çalışmadı SSD işlemci kasa RAM bunlardan birinde sıkıntı var diye düşünüyorum.

Pilin hemen solunda, JBAT1 yazar, onu bilgisayarın güç kablosu çekiliyken tornavida veya bir metal yardımıyla kısa devre yaptırın.

Pilin hemen solunda, jbat1 yazar, onu bilgisayarın güç kablosu çekiliyken tornavida veya bir metal yardımıyla kısa devre yaptırın.

Nasıl yani bir videosu ya da resmî var mı tek tornavidaylamı yapacağım.

Pilin hemen solunda, jbat1 yazar, onu bilgisayarın güç kablosu çekiliyken tornavida veya bir metal yardımıyla kısa devre yaptırın.

Dcniz ya da instagramınız var mı yardımcı olsanız.

Son düzenleme:
Buradaki jumper'ı bilgisayarın güç kablosu sökülü içen birbirine değecek şekilde metal temas ettirin. İki çıkıntılı uça.

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 5
Buradaki Jumper'ı bilgisayarın güç kablosu sökülü içen birbirine değecek şekilde metal temas ettirin. İki çıkıntılı uça.

Bugün 10 kere ekran kargı çıkardım 20 kere RAM'ı yarın bilgisayarcıya götüreceğim biliyorsanız ekran kartı fanı dönmemesi sebebi nedir o bana yeterli olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı