Siyah ekran ve sonrasında çökme sorunu

Emremigh

Kilopat
Merhaba sistem alma konusu açmıştım, orada belirttiğim sistemi aldık sinerjiden ve montajlanmış halde geldi ekran kartını ben taktım. Açtığım konu; 5500 TL Sistem Toplama

Sorun oyundayken 5-10 dakika sonra siyah ekranın gelmesi ve dııt dııt diye ses gelmesi. Ses kasadan değil hoparlör'den geliyor ve donuyor, sistem kapanmıyor öyle kalıyor. Sonra reset atmak zorunda kalıyorum. Youtubeden çözümü araştırdım bir video izledim o videodaki çözüm işime yaradı ama bu seferde çok düşük fps alıyorum bilgisayarın performansını büyük ölçüde kırpıyor ve 5500 TL'lik bir sistem olduğunu hissettirmiyor. Video: Oyun Oynarken Bilgisayarım Aniden Kapanıyor Kesin Çözümü(TIKLA) Bu ayarı yapınca rahat oyun oynuyorum ama CSGO'da en düşük ayarlarda mesela 100 FPS'in altında alıyorum. O yüzden performans modunu varsayılana geri sıfırlıyorum bu seferde 300+ FPS alıyorum ama bilgisayar siyah ekran yiyip donuyor. Sinerjiyede video çekip attım, durumu anlattım cevap bekliyorum. Hafta içi de arayacağım. Bu arada Aerocool 600W KCAS almayı düşünen varsa almamasını öneririm, yük altında felaket sesi var youtubede dolu şikayet videosu var keşke görseydim almadan önce. Yardımlarınızı bekliyorum kafayı yemek üzereyim.

Sistem özellikleri:
  • Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX 580 8 GB
  • Asus B450M-A anakart
  • 16 GB 3000Mhz Dark T-Force RAM
  • Aerocool 600W 80+ Plus
Sorunu kendim çözdüm, Radeon ayarları>Oyun>Global Ayarlar> Global WattMan > Aşağı inip FAN bölümüne gelin. Manuel Fan değerini Aktif edin Min değerini: 1180 , Maks Değerini: 2280 yapın.

Bu ayarı yaptıktan sonra oyunlarım bir daha sökmedi birde ben ram yuvalarımın yerini takip 1 - 3 taktım 4 slotum vardı anakartımda. Şuan sıcaklık değerleri daha stabil hale geldi ve çökmüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı