Siyah maske neden yasak değil?

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Çoğumuzun bildiği gibi bu siyah maskelerin hiç etkisi yok. Hatta arkadaşımın alerjisi olduğu için bir deney yapmıştık ve sonucunda maske ıslak havluya dönmüştü. Madem bunların etkisi yok neden yasaklanmıyorlar? Fiyatlarını da normale döndürdüler diye biliyorum.

Ekonomi yok ki. Çoğu kişi normal maskeyi alamıyor. Her gün ek masraf yani. Aynı maskeyi sürekli takmak da sağlıklı değil. Yasaklarsalar, çoğu kişi maske tak(a)maz, ceza yer ve eylem yapar. Sonuçta, ücretsiz maskeyi bile dağıtamadılar.

Çünkü maske. Piskolojik etkiliyor herhalde. Bu gözler dondan maske yapıp sonrasında pazarlarken giyen ve en son satılması için tezgaha koyan adam gördü. Reklam olarak da yıka yıka giy yazıyordu.

Ekonomi yok ki. Çoğu kişi normal maskeyi alamıyor. Her gün ek masraf yani. Aynı maskeyi sürekli takmak da sağlıklı değil. Yasaklarsalar, çoğu kişi maske tak(a)maz, ceza yer ve eylem yapar. Sonuçta ücretsiz maskeyi bile dağıtamadılar.
Tüm belediyelerde oldu mu bilmiyorum ama standartlara uygun olmasa da yıkanabilen maskeler dağıtmışlardı. Siyah maskelerden çok daha işe yarıyorlar. Onları kullansalar keşke.

Tüm belediyelerde oldu mu bilmiyorum ama standartlara uygun olmasa da yıkanabilen maskeler dağıtmışlardı. Siyah maskelerden çok daha işe yarıyorlar. Onları kullansalar keşke.
Tekirdağ'da tek kullanımlık 5 adet maskeyi her hanenin kapısına bırakmışlardı. Daha takmaya çalışırken ipleri kopuyor. ÖSYM sınavına girerken verdikleri maskeyi de sınava girişte değiştirmek için takmaya çalışmıştım ama onun ipi de daha bir kulağıma takamadan koptu. Verdikleri maskelerin de pek faydası yok.

Geri
Yukarı