Siyaset bilimleri ve kamu yönetiminin geleceği var mı?

erenbey0

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. 16 yaşındayım Ankara'da yaşıyorum. Eskişehir Osmangazi üniversitesi Siyaset bilimleri ve kamu yönetimi bölümünü istiyorum. İleride boşta kalma ihtimalim var mı gelecek kaygısı hat safhada olduğu için bilgin kişilerden yardım istiyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyaset okur iseniz büyük ihtimal mantıklı düşüneceğiniz için teroristler ile iş birliği yapanları seçmezsiniz, bu yüzden geriye iki parti kalıyor. Onları da seçerseniz hiç arkadaşınız olmuyor herkes senden nefret ediyor. Siyasette iyi yerlere gelmek istiyor isen ya tanıdığın olacak (milletvekili falan) ya da sabahını akşamına katarak siyaset çalışacaksın.

Siyaset okur iseniz büyük ihtimal mantıklı düşüneceğiniz için teroristler ile iş birliği yapanları seçmezsiniz, bu yüzden geriye iki parti kalıyor. Onları da seçerseniz hiç arkadaşınız olmuyor herkes senden nefret ediyor. Siyasette iyi yerlere gelmek istiyor isen ya tanıdığın olacak (milletvekili falan) ya da sabahını akşamına katarak siyaset çalışacaksın.
Milletvekili olmasa bile kamuda bir görevli olarak çalışmak isterim fakat duyduğuma göre atamalar az olduğu için KPSS puanı çok istiyor bu beni çok korkutuyor torpil olsa kafa rahat olcak ama yok.
Kısa cevap: Yok.
Uzun cevap: Yok, torpilin varsa belki, hem paran hem torpilin varsa evet var.
Bu nalet düzende illahi Siyaset bilimi kamu yönetimi olmasa olur fakat hukuk okusanda sosyoloji okusanda psikoloji okusanda aynı şey söz konusu bizi bu duruma getirenler Allah'a illaki hesap verecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı