Siyaset ile mi, yoksa yazılım ile mi uğraşılmalı?

Siyaset derim. Yeni siyasetciler gelmeli artık, Kaç yıldır aynı partiler bir birine laf atıyor.

Yazılım tercih etmen daha iyi olur fakat haberin olsun eğer yazılımda belli nitelikli bir grup içinde olmazsan muhtemelen hiçbir iş bulamazsın veya buldukların seni tatmin etmez. Dünyada o kadar fazla yazılımcı yetişiyor ki şu anda en iyileri dışındakilerin ben çok bir imkan bulabileceğini düşünmüyorum. Tabii yine senin kararın.

Akraban siyasetteyse senin de bulunman siyasette hiç etik olmaz. Amaç ülkeyi daha iyi bir konuma getirmek, sizin gibi görüşler yüzünden bu haldeyiz zaten. Şaka gibi, bir de konu açmışsınız dedem başkan, ben de mi olsam diye, tabii biliyorsunuz torpili de yazıyorsunuz. Allah ıslah etsin ne diyeyim!

Türkiye'de herkes siyasetle istese de istemese de ilgileniyor aslında. Kaldı ki milletvekilliği hobi. Milletvekillerinin zaten bir mesleği, işi oluyor. Hobi ve ekstra gelir kapısı olarak görülüyor. İkisini de devam ettir gitsin.

İkisi de birbirinden alakasız, biliyorum. Dedem siyasetçi olur, hatta 15 yıldan fazla belediye başkanlığı yapmış. Hala siyasetle uğraşıyor. Ben de Türk siyasetine aşırı özeniyorum. Tarihte yaşanmış siyasi olaylar çok hoşuma gidiyor, aşırı seviyorum. Milletvekili olmak istiyorum.

Diğer seçimim de yazılım okuyup yazmak. Bilgisayar resmen bir organım gibi.

Ben yazılımcı olup aynı zamanda milletvekili olmayı düşünüyorum. Sizce doğru mu?
Bilgisayardan gerçekten anlıyorsan yazılımcı ol derim ama deden siyasetle uğraşıyorsa daha kolay siyasetçi olman. Bence yazılım okuyup mesleğini eline al ondan sonra gelecek nesil zaten daha zeki, daha teknolojiden anlayan insanların kendilerini temsil etmelerini isteyeceği için milletvekili olman kolay olur.

Geri
Yukarı