Siyaset ve aşk birbiriyle uyumlu olur mu?

mamibey

Hectopat
Merhaba sevgili forum uyeleri :). Sizce siyaset yani sag, sol gibi kavramlar ciddi iliskiyi bitirebilir mi? Mesela benim sevdigim kizin ailesi sağci ama bizim aile solcu, birbirileriyle tam tersler, sizce evlilikte siyaset onemli midir aileler icin?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki taraf da aşırı koyu olmadığı sürece ilk zamanlarda fark edilmesi bile zor bence, hiç sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Koyu ve fanatik olmadıktan sonra sorun olmamalı böyle şeyler. Evleneceğin kadının ailesiyle de evlenmiyorsun, kadınla mutluysan gerisine kocaman bir ... çekebilirsin.

Aranızı bozacak şekilde toksitlik varsa işler değişir. Ben bu konularda bütün siyasetçilere nazikçe yalancı ve düzenbaz diyorum, bu konularda işim olmadığını söyleyip kestirip atıyorum karşımda fanatik varsa.

İki kişi birbirini sevdikten sonra anlaşabiliyor genelde. :) asıl sıkıntı aileler arasında çıkıyor genelde. Zor bir durum sizin için.

Asıl sorun aileler için bizlik bir sıkıntı yok, umarim ileride bir sıkıntı çekmeyiz. Bazi arkadaslarim vardi aileleriyle bagini koparip evlendiler sonra tekrar baristilar ama ikisi de pek gorusmuyorlar aileleriyle.
Koyu ve fanatik olmadıktan sonra sorun olmamalı böyle şeyler. Evleneceğin kadının ailesiyle de evlenmiyorsun, kadınla mutluysan gerisine kocama bir ... Çekebilirsin.

Aranızı bozacak şekilde toksitlik varsa işler değişir. Ben bu konularda bütün siyasetçilere nazikçe yalancı ve düzenbaz diyorum, bu konularda işim olmadığını söyleyip kestirip atıyorum karşımda fanatik varsa.

Siyaset yapmayiz ikimiz de bence de siyaset boş iş, para için sanki millet icinmi ugrasiyorlar, hepsi birbirine laf atip birbiriyle yakinlar aslinda :).

Eğer aileler zaman için çocuklarına "yardımcım" gözüyle değil de "çocuğum" gözüyle bakmış, onları bir birey olarak kabul etmiş ise sorun olmaz.

Fakat şu bir gerçek sağcı taraftan genelde sorunlar baş gösterir.

Geri
Yukarı