Siyasetçi olmak için hangi karakteristik özelliklere sahip olmak gerekiyor?

Biliyorum. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 2014'te Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesine halk tepki göstermişti. Hatta 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi olduğu gün sünnet düğünüm vardı oradan hatırlıyorum.

Yani utangaç olmam siyasete girmemi engeller değil mi?
Evet, ilk önce özgüvenli olmalısın. Önünde fazla insan varken konuşabilmesini bilmelisin.

Aynen öyle. Kemal Kılıçdaroğlu gibi dürüst liderler ülkemizde sevilmiyor.

Bir insanı sırf dürüst olma özelliğinden dolayı sevme mecburiyeti yok kimsenin. Mesela bana Sinan Oğan kendisinden daha samimi ve dürüst geliyor.

Hocam utangaçlığa fazla takılmışsınız. Yanlış anlaşılma olmasın, evet utangaç siyasetçi olmaz ama utangaçlığı yenmek öyle gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Ben ilkokulda ortaokulda sınıfa geç giremezdim utangaçlıktan, hatta hiç unutmam ilk okulda hocadan izin istemeye çekindiğim için sınıfta altıma işemiştim. Lise 1. 2. sınıfta da utangaçtım nöbetçi olacağım gün hasta bahanesini kullanıp okula gitmemiştim. Yavaş yavaş azaldı, lise mezuniyetimde tüm okulun karşısında sahneye çıktım. Aradan yıllar geçti, şimdi mesleğim sahne. Geçiyor yani, üstüne düşün yeter.

Merhaba. Siyasetçi olmak için veya milletvekili olmak için hangi karakteristik özelliklere sahip olmak gerekiyor?
Diplomasız ekonomistseniz cumhurbaşkanı bile olabilirsiniz belki. Tabii böyle bir şey pek mümkün değil.

Hocam utangaçlığa fazla takılmışsınız. Yanlış anlaşılma olmasın, evet utangaç siyasetçi olmaz ama utangaçlığı yenmek öyle gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Ben ilkokulda ortaokulda sınıfa geç giremezdim utangaçlıktan, hatta hiç unutmam ilk okulda hocadan izin istemeye çekindiğim için sınıfta altıma işemiştim. Lise 1. 2. sınıfta da utangaçtım nöbetçi olacağım gün hasta bahanesini kullanıp okula gitmemiştim. Yavaş yavaş azaldı, lise mezuniyetimde tüm okulun karşısında sahneye çıktım. Aradan yıllar geçti, şimdi mesleğim sahne. Geçiyor yani, üstüne düşün yeter.

Anladım, umarım utangaçlığımı yenebilirim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı