Siyaseti Kavramak İçin Kitap Önerisi

Orantı

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bu konuda bana hangi kitapları önerebilirsiniz. Çünkü ileride siyaset ile ilgili konuşurken siyasetten hiçbir şey anlamadığı halde kafasına esen her şeyi söyleyen insanlardan olmak istemiyorum.

Eğer yeni başladıysan, benim tavsiyem, öncelikle tarihe ve tarihteki liderlere yönelmek. Hayatını, aldığı kararları, yönetim biçimlerini okumak daha iyi olur. Hepimiz sürekli tarihteki siyasilerin isimlerini duyuyoruz ama hayatlarını, yönetim biçimlerini hiç okumuyoruz.

Eğer yeni başladıysan, benim tavsiyem, öncelikle tarihe ve tarihteki liderlere yönelmek. Hayatını, aldığı kararları, yönetim biçimlerini okumak daha iyi olur. Hepimiz sürekli tarihteki siyasilerin isimlerini duyuyoruz ama hayatlarını, yönetim biçimlerini hiç okumuyoruz.
Hitler’in hayatına bak derim adamın harika bir hitap yeteneği var. Ben de siyasetle ilgilenmeyi düşünüyorum. Diksiyon ve konuşma yeteneği çok önemli. Kavgamı okuyabilirsin zaten kitabın arkasında siyasi manifestodur yazıyor.

Siyasi kitaplara gram ilgisi olmayan birisi olarak siyasi kitap okuma serüvenimin içinde insanı çok donanımlı bir hâle getirir dediğim, mutlaka okunmalı dediğim kitaplar: Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı - Tarım Bağımsızlıktır, Attila İlhan - Hangi Batı, John Perkins - Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları.

402781
402784
402785

...

Yeni konular

Geri
Yukarı