Çözüldü Siyasi partiye üye olmak için yaş sınırı var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Renster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir siyasi partiye üye olmak istiyorum. Yaşım 17. Yaş sınırı var mı acaba bunun için?

Çözüm
"MADDE 68.- Vatandaşlar, siyasî parti kurma ve usulüne göre partilere girme ve partilerden ayrılma hakkına sahiptir. Parti üyesi olabilmek için onsekiz yaşını doldurmuş olmak gerekir. Siyasi partiler, demokratik siyasî hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır.
"MADDE 68.- Vatandaşlar, siyasî parti kurma ve usulüne göre partilere girme ve partilerden ayrılma hakkına sahiptir. Parti üyesi olabilmek için onsekiz yaşını doldurmuş olmak gerekir. Siyasi partiler, demokratik siyasî hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır.

Çözüm
Sağ olun hocam.

Ne alaka? Adam gibi soru soruyorum sadece cevabı verseydin keşke.

"Hakimler ve savcılar, sayıştay dahil yüksek yargı organları mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri, yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, silahlı kuvvetler mensupları ile yükseköğretim öncesi öğrencileri siyasi partilere üye olamazlar."
"657 sayılı Kanun'da devlet memurlarının tarafsızlık ve devlete bağlılık sorumluluklarının kapsamında siyasi partiye üye olamayacakları düzenlenmiştir. Aynı Kanun'un 125. maddesinde ise siyasi partiye girmek memuriyetten çıkarılma cezası olarak hüküm altına alınmıştır."
Adam gibi cevap verdim bende. 18 yaşından küçükler parti üyesi olamaz.

Artı -1 Eksi
Merhaba. Ben bir siyasi partiye üye olmak istiyorum. Yaşım 17. yaş sınırı var mı acaba bunun için?

18 yaş hocam, benim de 5 ayım kaldı 18e olduktan sonra ak partiye üye olacağım artık bu adam başımızda ve ben bundan faydalanacağım çevremdekiler herkes ak partiye üye ve çocukları veya kendileri iş bulmuşlar veya faydalanıyorlar. Torpil diyecekler için evet torpil ama eğer ki bu ülkede bu tarz şeylere başvurmazsanız bir *** olunmuyor.

Artı -3 Eksi

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı