Sızan Windows 11 yapısında Windows Vista önyükleme ekranı bulunuyor

Linux'a geçmelerine pek gerek yok fakat NT'yi sıfırdan yazmaları lazım. Sonuçta Linux'un ilk sürümü de 1991 yılından kalma, NT'den eski (NT 1993 yılından kalma). Fakat Linux çekirdeği birkaç defa tamamen yenilendi ve bu sayede modern ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor. Fakat NT çekirdeği 2006'dan beri büyük ölçüde değişmedi. Hala NT 6.0 (Vista) çekirdeğini kullanıyoruz. NT'yi bir an önce sıfırdan yazmaları lazım ancak çok zor. Birkaç yıl daha NT 6.0 kullanmaya devam edeceğiz.
MS-DOS üzerinden NT'ye geçmeleri zaten 7 yıl sürmemiş miydi? Ben bayağı beklerim o zaman. 😕

Son düzenleyen: Moderatör:
MS-DOS üzerinden NT'ye geçmeleri zaten 7 yıl sürmemiş miydi? Ben bayağı beklerim o zaman. 😕

Her şeyi yaparlar da tekrardan geliştiricileri bayağı yorar bu. Ama gerçekten yeni çekirdek mükemmel olurdu. Linux'a geçmelerine gerek yok. İsteseler ve uğraşsalar daha iyi çekirdek yazabilirler. Ama üşengeçler.

Yanlış bilgi
Aslında bakarsan NT çekirdeğid de MS-DOS çatalı. Yani Microsoft MS-DOS'u aldı evirdi çevirdi yoğurdu ve NT'yi yaptı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce sızan Windows 11 yapısı olan 21996.1 yapısında Windows Vista önyükleme ekranının hala bulunduğunu keşfettim.

Bu önyükleme ekranı sadece MBR (Legacy BIOS) sistemlerde çalışıyor. UEFI sistemlerde çalışmıyor.

Eğer siz de Legacy BIOS modunda kurduğunuz Windows 11'de Windows Vista önyükleme ekranını etkinleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler;

1. Yönetici olarak bir komut istemi çalıştırın.
2. Açılan komut istemi penceresine "bcdedit /set {current} graphicsmodedisabled on" yazıp Enter'a basın.
3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınız açılırken Windows Vista önyükleme ekranını göreceksiniz.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani anlayacağınız Windows 11 hala Windows Vista (NT 6.0) çekirdeğini kullanıyor. :(
Bloat Kralı Windows.

Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce sızan Windows 11 yapısı olan 21996.1 yapısında Windows Vista önyükleme ekranının hala bulunduğunu keşfettim.

Bu önyükleme ekranı sadece MBR (legacy BIOS) sistemlerde çalışıyor. UEFI sistemlerde çalışmıyor.

Eğer siz de legacy BIOS modunda kurduğunuz Windows 11'de Windows Vista önyükleme ekranını etkinleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler;

1. yönetici olarak bir komut istemi çalıştırın.
2. açılan komut istemi penceresine "BCDEdit /set {current} graphicsmodedisabled on" yazıp Enter'a basın.
3. bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınız açılırken Windows Vista önyükleme ekranını göreceksiniz.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani anlayacağınız Windows 11 hala Windows Vista (NT 6.0) çekirdeğini kullanıyor. :(

Hocam hala çalışıyor sanal makinede denedim oldu ama benim sistemim UEFI oldugu için bende bir tek gri ekran var kullandıgım sürüm 23H2.

Yeni konular

Geri
Yukarı