Sizce 2020'de Intel mi AMD işlemcileri mi tercih edilmeli?

Paran varsa Intel yoksa AMD.
Böyle bir şey yok artık.

Şahsen bütçe sınırı yoksa 3950X tercih ederdim ben. Hala rakipsiz bir işlemci ve muhtemelen 10.nesil Intel de rakip olamayacak. Bu işlemci istisna. Bunun dışındakiler için fiyatları ve amaç önemli. 10.nesil i7'nin, i5'in fiyatını görmemiz lazım. Alış amacını bilmemiz lazım.

Böyle bir şey yok artık.

Şahsen bütçe sınırı yoksa 3950X tercih ederdim ben. Hala rakipsiz bir işlemci ve muhtemelen 10.nesil Intel de rakip olamayacak. Bu işlemci istisna. Bunun dışındakiler için fiyatları ve amaç önemli. 10.nesil i7'nin, i5'in fiyatını görmemiz lazım. Alış amacını bilmemiz lazım.

Hedefler farklı galiba 😅.

Yorumlarınız için teşekkürler eğer detaylı bir araştırma yaptıysanız Intel AMD ile yarışabilmek için işlemci voltajlarını arttırıp çekirdek ve MHz aşırtması yaptığını göreceksinizdir benim de düşüncem bu yönde.

Hedefler farklı galiba 😅
Anlamadım 🙂

Intel'in ekran kartını zorlamayan oyunlarda daha fazla FPS verdiği doğru ama 3950X'in de tek çekirdek performansı gayet iyi, 9900K'dan üstün hatırlatırım. Saf güç olarak da hala Intel'in kafasına vuruyor. Hala rakipsiz. Sırf LoL'de 10-15 FPS fazla alacağım diye 16 çekirdekli 3950X yerine 10 çekirdekli 10900K almam.

4. Nesil Ryzen işlemciler güç tüketimi, fiyat olarak Intel'e oranla daha düşükler. Oyun testlerinde genel olarak kafa kafaya Intel işlemciler ile yarışıyorlar. Render performansında zaten AMD daha önde. Bu sene(!) AMD alınmaya değer diye düşünüyorum.

Anlamadım 🙂

Intel'in ekran kartını zorlamayan oyunlarda daha fazla FPS verdiği doğru ama 3950X'in de tek çekirdek performansı gayet iyi, 9900K'dan üstün hatırlatırım. Saf güç olarak da hala Intel'in kafasına vuruyor. Hala rakipsiz. Sırf LoL'de 10-15 FPS fazla alacağım diye 16 çekirdekli 3950X yerine 10 çekirdekli 10900K almam.

Ben hiçbirini almam, ikisi de beni tatmin etmiyor açıkçası 🙃, AM5 ve 12.nesilden güzel bir şeyler bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı