Çözüldü Sizce 75 ile 100 FPS arasında hissedilebilir bir fark var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Can_Coşkun

Decapat
Ben videolarda görüyorum da bilgisayar oyuncuları Ultra ayarlarda 75 FPS'den 100 FPS'e geçmek için en az 1000 TL para yakıyor. Ultra ayarlarda karşılaştırırsak bence 75 FPS ile 100 FPS arasında hissedilebilir bir fark yok. Zaten normalde 4× ağır çekimde oynamıyoruz ki.
Hissedilsin 😃 Sizce haksız mıyım? Değer mi bu kadar para ödemeye? Ben en düşük grafik ayarlarında 3 FPS ile 5 FPS arasındaki farkın çok olduğunu biliyorum. Sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parana bağlı paran varsa yukseltirsin yoksa yukseltemezsin. Monitör olarak 100+ Hz monitörle deneyin birde. 75 ile 100 arasındaki kayganlık, rahatlık farkını hissettiriyor.

Ben videolarda görüyorum da bilgisayar oyuncuları Ultra ayarlarda 75 FPS'den 100 FPS'e geçmek için en az 1000 TL para yakıyor. Ultra ayarlarda karşılaştırırsak bence 75 FPS ile 100 FPS arasında hissedilebilir bir fark yok. Zaten normalde 4× ağır çekimde oynamıyoruz ki.
Hissedilsin 😃 sizce haksız mıyım? Değer mi bu kadar para ödemeye? Ben en düşük grafik ayarlarında 3 FPS ile 5 FPS arasındaki farkın çok olduğunu biliyorum. Sizce?

Monitör ünün HZ değerine göre değişir 75Hz ise bir şey değişmez ama 144 Hz ise değişir.

75 FPS ile 100 FPS farkı arasındaki tek şey hissedip hissetmemen değil. Olay ileriye dönük olması, atıyorum 2 sene sonra çıkacak oyunu düşük olan sistemle Ultra ayarlarda 30 FPS'de oynamak var yüksek sistemle Ultra ayarlarda 60+FPS'de oynamak var öyle düşün.

Hissedilsin 😃 sizce haksız mıyım? Değer mi bu kadar para ödemeye? Ben en düşük grafik ayarlarında 3 FPS ile 5 FPS arasındaki farkın çok olduğunu biliyorum. Sizce?

Şöyle söyleyeyim, evet monitörün 60Hz ise istersen 1000 FPS olsun yine de sen 60 görürsün o oyunu. O monitörün ile alakalı. Eğer 144 Hz bir monitör alıp denersen ya da bir akadaşında görüp incelersen görürsün 100 ile 75 arasındaki farkı kanka. Bende amaan 75 Hz alayım bir şey olmaz dedim. Sonradan bazı oyunlar 75 iken akıcı gelince 60 hafif rahatsız ediyor gibi geldi ve bende sistemimi yükselttim. Yani o derece fark var eğer monitörün iyiyse :D.
Monitör ünün HZ değerine göre değişir 75Hz ise bir şey değişmez ama 144 Hz ise değişir.

Bu arada 60 Hz ile 75Hz arasındaki farkı sana kullanmadan kimse anlatamaz ne kadar devasa olduğunu.

Geri
Yukarı