Sizce B segmentte hangi araba en iyi?

NOT: Araç fiyatları tercihe dahil değildir.

Skoda Fabia:

2020 Skoda Fabia Yenilikleri Neler

Opel Corsa:

2020 Opel Corsa 1.2 | Araba Teknik Bilgi

Bu aralar araba alınmaz bence.
Popüler bir caps vardı, "dolar "1.7 olmuş bu aralar bilgisayar filan alınmaz" denmişti... Yıllar geçti doların düşmesini bekledik. Düşmesini beklerken hepimiz şaşkınlıkla doların 7,49 TL olduğunu gördük. Ben bu ülkede herhangi bir ürünün fiyatının düştüğünü görmedim. Bu gün 150.000 TL olan ikinci el bir araba seneye 175.000 TL bunu bir kenara not alın. :) Dolayısıyla, "bu aralar" sözü bir kısır döngü oluyor. Bu da benim konum merak edenler okuyabilir: Türkiye'deki alım gücü - Technopat Sosyal :)
Bonus:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peugeot 208, Fiesta ve Clio' dan birini seçerdim herhalde. Motor seçenekleri, konfor, süspansiyon veya fiyatları göz önünde bulundurmadan sadece tasarımlarına göre seçecek olsaydım bu üçü arasında kalırdım.

Peugeot' un yakıt tüketimi ve motor hacmi standart Türkiye alıcısı için uygun gibi gözüküyor. Gücü de hiç fena değil. Fiesta' nın motor seçenekleri de pek fena sayılmaz, ancak yetersiz güç ve otomatik vitesin yokluğu potansiyel alıcıları memnun etmeyebilir diye düşünüyorum. Clio' da da birçok motor seçeneği bulunuyor ve 1.5 dizel motoru hariç diğerleri pek ilgi çekici gözükmüyor. 1.5 dizel motorun yakıt tüketimi de oldukça iyi görünüyor.

Tasarım olarak da Peugeot ve Fiesta' yı beğeniyorum. Clio da fena değil ancak çok ucuz gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı