Sizce ben haklı mıyım?

Kötü niyetten kastım gösteriş amaçlı yapıp yapmamanız. Ben kötü bir amaçla yaptığınızı düşünmüyorum sadece kimse sizin amacınızdan emin olamaz.

Ama bu bir şeyi değiştirmiyor çünkü hocanız da gerçek amacınızı bilmiyordu ve ön yargılarıyla pis zihniyetine yenik düştü.

Belki de düşük maaş hocanın psikolojisini bozdu. Diğer ülkelerde 6000 dolar olan öğretmen maaşı ülkemizde yalnızca 600 dolar.

Bilemiyorum artık sebebi her neyse saçmalamış.

Size de kafaya takmamak düşer.

Hiç nabza göre şerbet vermeyeceğim hocam kusura bakma.

Bence yanlışsın. Neden yanlış olduğuna gelirsek öyle her yere düşen dinle ilgili şey öpülmemeli. O kitapların içinde bir ünite de olsa diğer dinlerden de bahsediliyor ayrıca bu bir ders kitabı içinde çeşitli kişilerin falan yorumları da var yani ikinci el bir kaynak diyebiliriz kısaca. Ha kuran olur öper başına koyarsın saygı duyarım ama ders kitabı için bence yapılmamalı.

Hocanın tepkisi yanlış ama sende yanlışsın bana göre.

İyi sosyaller.

Hiç nabza göre şerbet vermeyeceğim hocam kusura bakma.

Bence yanlışsın. Neden yanlış olduğuna gelirsek öyle her yere düşen dinle ilgili şey öpülmemeli. O kitapların içinde bir ünite de olsa diğer dinlerden de bahsediliyor ayrıca bu bir ders kitabı içinde çeşitli kişilerin falan yorumları da var yani ikinci el bir kaynak diyebiliriz kısaca. Ha kuran olur öper başına koyarsın saygı duyarım ama ders kitabı için bence yapılmamalı.

Hocanın tepkisi yanlış ama sende yanlışsın bana göre.

İyi sosyaller.
Hocam sıkıntı öpüp öpmemede değil,orada ''ilgi'' çekmeye çalışmamam.

Arkadaşlar merhaba. Bu yıl okulda olan iğrenç bir anım aklıma geldi, haklı mıyım yoksa haksız mıyım yazarsanız mutlu olurum :)
Son derslere doğru hoca toplanmamıza izin vermiş. Bende o sırada dolabıma gittim. Bazı kitapları çantama koyacak iken din kültürü kitabı yere düştü, ne olur ne olmaz refleks olarak öptüm ve başımın üstüne koydum. Hoca bana bir bağırdı, ne yapıyorsun sen öyle diye. Bari sınıfta ilgi çekmeye çalışmayın demişti, aşırı üzülmüştüm. Amacım o değildi.

Zaten ilgi çekecek olsam tam sınıfın önünde din kitabını orada bilerek düşürüp öpüp alnıma koyardım. Çok üzülmüştüm. Bilmiyorum din kitabı düşürülünce öpülüyor mu öpülmüyor mu, ama ben hiç kimseye zararım olmadan içinde Allah ve peygamber isimleri geçtiği için onu yapmıştım. Sizce haklı mıyım? Şimdiden çok sağ olun :) Bu arada çok fazla ağlamıştım boş yere iftira atılmasından dolayı. Üstelik en önem verdiğim değerler üzerinden.
Hocam bir bakıma hocanız haklı olabilir. Din kitabı alt tarafı. Kutsal bir kitap değil. İçinde sadece din ile ilgili öğretiler var. Yanlış anlaşılma olabilir ama yaptığınız bana saçma geldi.

Son düzenleme:
Hocam bir bakıma hocanız haklı olabilir. Din kitabı alt tarafı. Kutsal bir kitap değil. İçinde sadece din ile ilgili öğretiler var. Yanlış anlaşılma olabilir ama yaptığınız sana saçma geldi.

Kral nasıl okuyorsun anlamadım, orada sıkıntı öpüp öpmememde değil zaten "refleks" olarak adlandırıldığını üstte belirttim. Ben öyle bir şeyi neden ilgi çekmek amacı ile yapayım ki? Ya da hoca bunu görmezden gelseydi hiçbir problem çıkmayacaktı. Köşede kimseye zararım dokunmadan içtenliğim ile yapmışım. Amacım "ilgi" çekmek olsaydı tam akıllı tahtanın önünden geçerken bilerek bırakırdım sonra da öpüpüp alnıma koyardım, herkes görürdü. Hem ayrıca şunu da anlayamıyorum: Bi' insan neden ilgi çekmek için böyle bir şeyi yapsın? Ayriyetten kafaya taktığım şey iftiraya uğramam.Sorun yok bir ben bir de Allah biliyor amacımın zaten ne olduğunu.

Hocam bir bakıma hocanız haklı olabilir. Din kitabı alt tarafı. Kutsal bir kitap değil. İçinde sadece din ile ilgili öğretiler var. Yanlış anlaşılma olabilir ama yaptığınız sana saçma geldi.
Eğer sizin taktığınız şey öpmem ise konudan çıkmanız sağlık ve mantık açısından en mantıklısı olacaktır.

Kral nasıl okuyorsun anlamadım, orada sıkıntı öpüp öpmememde değil zaten "refleks" olarak adlandırıldığını üstte belirttim. Ben öyle bir şeyi neden ilgi çekmek amacı ile yapayım ki? Ya da hoca bunu görmezden gelseydi hiçbir problem çıkmayacaktı. Köşede kimseye zararım dokunmadan içtenliğim ile yapmışım. Amacım "ilgi" çekmek olsaydı tam akıllı tahtanın önünden geçerken bilerek bırakırdım sonra da öpüpüp alnıma koyardım, herkes görürdü. Hem ayrıca şunu da anlayamıyorum: Bi' insan neden ilgi çekmek için böyle bir şeyi yapsın? Ayriyetten kafaya taktığım şey iftiraya uğramam.Sorun yok bir ben bir de Allah biliyor amacımın zaten ne olduğunu.

Eğer sizin taktığınız şey öpmem ise konudan çıkmanız sağlık ve mantık açısından en mantıklısı olacaktır.
''Beğenmedim'' işaretini koyarak konudan sadece kaçıldığını biliyorum.Bende bilirim işareti koymayı size durumu açıklamama rağmen anlamıyorsanız veya anlamak istemiyorsanız ve diğer konularda da böyle yapıyorsanız tebrikler ! Artık forumu bırakma zamanın geldiğini düşünüyorum :D

Son düzenleme:

Hocam okuduysanız yanlış anlaşılma olabilir yazmışım. Refleks yazmışsınız, ben "refleksinize " bir söz söylemedim. Öncelikle refleks olarak öpmüş olabilirsin ancak kutsal bir kitap değil "din" kitabı. Tevrat, İncil, Kur'an vs. olur anlarım ancak normal bir kitap o. Bir üstünlüğü yok. Öğretmeniniz yanlış anlamış. Öğretmeniniz bir tanrıya inanıyordur, inanmıyordur bilemem ama bu tavrına göre (Eğer normal bir şekilde düşürdüyseniz) o ilgi çekmeye çalışıyordur. Sorun da öpmeniz değil. Zaten refleks yazmışsınız (Yeni gördüm). . Bir kusurum olduysa af olsun.

Son düzenleme:
Hocam sıkıntı öpüp öpmemede değil, orada "ilgi" çekmeye çalışmamam.

Hocam üstte yeterince açık yazdığıma inanıyorum. Hocanı zaten yanlış bulduğumu belirtmiştim ama senin deyiminle geliştirdiğin bu refleksin doğru olduğunu düşünmüyorum. Doğru bulmama nedenlerimi de yazmıştım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı