Sizce Denetim Masasının geleceği ne olacak?

Alışkanlık yüzünden ben de her şeye Denetim Masası üzerinden ulaşıyorum, birçok insan da bu nedenle kullanıyor. MS kolay kolay vazgeçmez Denetim Masası'ndan bir süre daha. Windows 12'ye kadar yavaş yavaş yok ederler, 12'de tamamen kaldırılmış şekilde görebiliriz.

Sizce ne olacak? Bildiğim kadarı ile işlevi gitgide azalıyor, sizce bu kadim uygulamanın geleceği ne olacak? Kaldırılır mı ya da ne zaman kaldırılır?

İlla bir gün kaldırılabilir ama bir süre daha kalacağını düşünüyorum yeni Windows sürümü çıkana kadar mesela.

Bence Denetim Masası'nın geleceği ayarlar uygulaması olacak.
Ben şimdiden Denetim Masası kullanmak yerine ayarlar uygulamasını kullanmaya başladım.
Windows 11 versiyonu bence hiç fena değil ayarlar uygulamasının.

Ben şu Microsoft'u anlamıyorum ya.
Bir şeyi kaldırmak veya değiştirmek için 20 yıl bekliyor.
Ya radikal bir değişiklik yapıyor Windows 8'de olduğu gibi yada yapmıyor yıllarca aynı şey kullanıyor.
Mesala Dosya Gezgini 15 yıldır aynı. Vista'dan beri değişen bir şey yok. Microsoft sırf İnternet Explorer'ı kaldırmak için 7 yıl bekledi. Bana çok mantıksız geliyor. Mesala Android'de veya MacOS'da böyle değil.

Denetim masası konforuna alışamayacağımız ayarlar uygulamasına geçecek gibi gözüküyor. Çünkü Denetim masası bu haliyle dokunmatik ekranlara ve modern arayüze uygun değil. Adamlar yıllardır dark mode bile getirmedi.

Ben şu Microsoft'u anlamıyorum ya.
Bir şeyi kaldırmak veya değiştirmek için 20 yıl bekliyor.
Ya radikal bir değişiklik yapıyor Windows 8'de olduğu gibi ya da yapmıyor yıllarca aynı şey kullanıyor.
Mesela dosya gezgini 15 yıldır aynı. Vista'dan beri değişen bir şey yok. Microsoft sırf Internet Explorer'ı kaldırmak için 7 yıl bekledi. Bana çok mantıksız geliyor. Mesela Android'de veya MacOS'da böyle değil.

Hocam IE kaldırıldı diyorlar ancak Windows 11 22H2 de hala mevcut dosya gezgini büyük değişime uğrayacak diyorlar bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz.
1675083737703.png

1675083716836.png

Windows Centraldan Alıntıdır

Son düzenleme:
Hocam IE kaldırıldı diyorlar ancak Windows 11 22H2 de hala mevcut dosya gezgini büyük değişime uğrayacak diyorlar bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz.
Eki Görüntüle 1650679
Eki Görüntüle 1650678

Windows Centraldan Alıntıdır
Hocam evet ama daha yeni oluyor. İE'de Windows 11 ile kalktı.
Microsoft yavaş yavaş akıllanıyor.

Geri
Yukarı