Sizce doğru olanı mı yaptım?

imja

Hectopat
2.5 yıl önce askerde kullanmak için tuşlu telefon aldım. 2 ay kadar kullandıktan sonra dokunmatik telefon kullanmaya başladım ve Samsung E1205Y model telefonu eve gönderdim. Dün annemin telefonu bozulunca askerden gönderdiğim telefon aklıma geldi. Şarjını falan doldurdum sim'i taktım ama şebeke yoktu. IMEI sorgusu yaptım kopyalanmış yazıyordu. Telefonun arkadasındaki IMEI ve içinde yazılı olan tutmuyordu. Telefonu aldığımda sıfırlarına 200 TL istemişti. Bende sadece askerde kullanacağımdan dolayı 2.el sordum. Bir tanıdığın telefonu bozulmuştu bu cihazı 1 hafta kullandı temiz cihaz dedi baktım gayet temiz duruyor. Kulaklık, şarj aleti ve telefonu toplam 160 TL'ye aldım. Bende bugün aldığım telefoncuya götürdüm. Durumu anlattım ilk 20 TL'ye yaparım dedi. Zaten parasını verip almışım telefonu tekrardan neden para veriyim dedim. Biraz tartışma ortamı oluştu. 20 TL için laf yapıyorsun dedi. Ama benim derdim para değil bu adam bana telefonu satarken sıfır gibi falan diğerek zaten konuştu. Şimdi de ikinci el telefonu alan insan bu kapıdan çıkınca muhatabım değildir gibi kelimeler kullandı. Neyse öyle böyle derken ben buna bedavaya IMEI attırdım. Telefonu teslim atmaya gittiğim de ise bu tutanak tutmuş şu tarihte alınan telefonu 1 kez bedavadan IMEI atılmıştır. Oluşacak arıza ve başka sorunlarla ilgimiz yoktur gibi bir şey yazmış. Sizce ben bu adama bedavadan IMEI attırarak hakkına geçmiş mi bulunmaktayım? Bedava işlem istemek benim hakkım değil mi? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı