Sizce babamın yaptığı doğru mu?

20'lerin sonlarına doğru diyeyim. :)

Valla ben lise ve ileri dönemde aileme hiçbir şekilde ekstra yük olmamak için her türlü işte çalıştım, lüzumsuz para istemedim. Verilen paraya nankörlük yapmadım, küçük görmedim. Hayır bunları yaparken ailemin maddi durumu kötü olsa eyvallah ama iyi durumdayken yapmış biriyim.

Şu an son model telefon alacak gelirim var ancak 3-4 yıllık S7 Edge kullanıyorum. Yine diğer konularda da olsun bu küçüklükten gelen tecrübelerim bana çok şey kazandırdı.
Mesleğiniz pilot muydu ? Uçakla ilgili konularda çok rast geldim de.

Zaten ben o parayı "çocuğum alsında istediğini alsın" diye verdiğini düşünmüyorum. Bütçe kontrolunu öğrenmesi, annesine yardımcı olması ve genel ihtiyaçlarını görmesi için verdiğini düşünüyorum.

Ben normalde yazları 3 ay boyunca çalışan birisiyim ve aldığım aylık ücret zaten 1000-1500 civarıydı. Bir de bu parayı arkadaş gibi oturduğum yerden değil, günlerce buz taşıyarak kazandım.

Aynen öyle :D.

Anem ve babam ben 5 yaşında iken boşandılar babamla aramızda 150 km falan var tabii istediğimiz an görüşemiyoruz, mesela bana ay başında kartıma 600TL atıyor bir daha atmıyor. O ay neyse o diyor, istesem de vermiyor.

14 yaşındaki birine göre 600 lira çok iyi ben üniversiteye hazırlarnırken haftalığım 100 liraydı senin kitap masrafın falanda çok yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı