Sizce en iyi Türkçe Rap albümü

sentiusz

Hectopat
Size göre en iyi Türkçe rap albümü nedir? Sevdiğim çok rapçi var ama bu albümün yeri ayrı bende. 23 yaşındaki bir gence göre fazla dolu, fazla bilgili bir albüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İslamic Force Mesaj albümü. Killa Hakan, Fuat Ergin gibi isimlerin hocaları var. İlk Türkçe rap oluşumudur. Çoğu kişi bilmez ama 1986'da işe soyunan kişilerin oluşumudur. Genelde Kartel'i ilk grup olarak sayarlar ama bu grup Kartel'den daha eskidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii ki ''Bir Pesimistin Gözyaşları'' ve o dönemde yapılmış Ceza ve Sagopa'nın yapmış olduğu tüm albümler derim. Hem bende yerleri ayrı hem de 15-16 senedir kulağımda olan klasikler kendileri...

Ama No.1'in ''Full Time Tragedy'' albümü de efsanedir. No.1' den sonra kimsenin 17-18 yaşında bu denli ulaşılamaz kalitede bir albüm yapacağını düşünmüyorum. Dahi desem yeridir, isteyen deli desin :).
Misal başyapıttan öte bir şey gözümde.

İslamic Force Mesaj albümü. Killa Hakan, Fuat Ergin gibi isimlerin hocaları var. İlk Türkçe rap oluşumudur. Çoğu kişi bilmez ama 1986'da işe soyunan kişilerin oluşumudur. Genelde Kartel'i ilk grup olarak sayarlar ama bu grup Kartel'den daha eskidir.
Ben en eskisini 1991'de King Size Terror olarak biliyordum :D

Geri
Yukarı