Sizce geleceğin mesleği ne?

Arkadaş ciddi bir konu açmış, siz burada hala siyaset yapıyorsunuz. İroni yapılacak var yapılmayacak yer var. Haklı veya haksız olmanız hakkında konuşmak istemiyorum ama bu tür mesajlar arkadaşa yardımcı olamayacak. Bu benim görüşüm iyi günler. @Orhun Köksal @Onur Sever

Arkadaş ciddi bir konu açmış, siz burada hala siyaset yapıyorsunuz. İroni yapılacak var yapılmayacak yer var. Haklı veya haksız olmanız hakkında konuşmak istemiyorum ama bu tür mesajlar arkadaşa yardımcı olamayacak. Bu benim görüşüm iyi günler. @Orhun Köksal @Onur Sever
Yanlış olan noktası nedir? 15 sene sonra değil 150 sene sonraki torununun torunu bile rahat edecek adamların. :)

Neysenin devamını getir de bilelim. Yurt dışında bu bölümlerin değerini bilmiyorsun sanırım...
Çok spesifik eğitimler üzerinden gelen meslekler her zaman az insana hitap edecek. Bizim gibi bir ülkede okuyup Dünya'ya hitap etmek istiyorsanız genel bölümler her zaman daha kaliteli bir tercih olacaktır. Genetik yerine biyoloji okuyup, yükseğini genetik üzerinden yapmak, astronot yerine gök bilimci olmak gibi. Eğer bu tarz meslekler seçilecekse önce genel bölümlerde bir şeyler başarmalısınız. Bu tarz bölümlerde güzel işler yapmak için en iyi yüzdelik dilimlerin içinde olmalısınız.

Doğrusu "kafası en rahat meslek" ifadesi biraz tuhaf kaçmış. Ancak tarım ve gıda sektörü ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacaktır. Nüfusun hızlı bir şekilde artması, insanların tarım arazilerine çeşitli yapılar kurması ilerleyen yıllarda tarım ve gıda sektörünü önemli kılacak nedenlerdendir. Bunların yanı sıra insanların kolay para kazanma yolu olarak gördükleri memurluğa yönelmeleri zaten az olan nitelikli tarım elemanlarının daha da azalmasına neden olacaktır. Bu da tarım ve gıda sektöründeki yetkin insanları daha önemli ve aranan eleman kılacaktır.
Burada bahsettiğim tarımın, toprağa buğday ekip biçme olmadığını belirtmekte fayda var.
Burada bahsedilen tarımda bitkiler toprakta suyun içerisinde yetiştirilir. Bitkiler güneş ışığı altında değil mavi ve kırmızı ışık altında yetiştirilir. Bahsettiğim tarım modern ve dikey olan tarımdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı