Sizce geleceğin teknolojileri nelerdir?

Olga666

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, ben geleceğin teknolojileri, gelişmeleri ne olacak merak ediyorum. Mesela internet yeni çıktığı zaman Amazon kuruldu, o zamanlar e ticaret siteleri çok çok az olduğu için popülariteye ulaştı. Mesela şu an böyle olan girişimler vs. var mı? Gündemi takip ediyorum ama sanki Metaverse dışında teknoloji anlamında pek de bir eser yok gibi. Gelecekte bilindik şeyler dışında (Kripto, NFT, Metaverse) dışında iyi yerlere gelir dediğiniz girişim, şirket veya artık her neyse var mı? Ayrıca tabii ki kimse %100 bilemez ve dediğimiz şeylerin iyi yerlere geleceğinin garantisi yok. Sadece fikirlerinizi öğrenmek istedim.

Gelecekte mutlaka ama mutlaka yenilenebilir enerji olacak, olmak zorunda. Bence en büyük ilerleme bu alanda olacak. Ayrıca blockchain, bana kalırsa kesin gelecekte var olacak. P2P sistemi internet ağının temelini oluşturacak, merkeziyetsizleşecek.

Teknoloji dışında konuşmam gerekirse gaza gelmişken birkaç gelecek öngörümü de söyleyeyim. Sınır kavramı esnek bir hale gelecek. Tüm dünya globallik adımları atacak. Çok ileriyi konuşursak eğer (bu baya ileride olabilir) tek dil bile öngörüyorum. Tüm dünyanın aynı dili konuşmasının ilerlemeleri müthiş hızlandıracağını şimdiden konuşmaya başladık bile. Ayrıca dinlerin zayıflayacağını, birer mitolojik hikayeden ibaret olarak azınlıklar ile varlığını sürdüreceklerini düşünüyorum.

Teknolojiye geri dönersek de her tarafımız ağ bağlantılarıyla çevrelenecek. Harddrive depolama sistemleri olmayacak, sadece bulut sistemiyle işlerimizi göreceğiz. İnternet hızları da çok artacağı için bu sorun olmayacak tabii. Bu teknoloji konusunda kısa vadeli öngörüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı