Sizce hangi mini kasa alınmalı?

Bütçe
1500

RnbPro12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde ASUS Prime B450M-A II anakart var. Ekran kartım 240mm. PSU ise 140mm fanlı ATX standartlarında. Soğutucuyu üste takıyorum ve modeli Cooler Master ML240l RGB v2. Sizce hangisi; olabildiğince kompakt ve küçük, hava akışı iyi olanın olmasıdır niyetim. Mümkünse soğutucuyu üst panele takacağım. Destekler mi bunların hepsi üste takılacak 240mm sıvı soğutmayı? Şunlar,

Bütün linkleri açıp bakmanızı rica ederim.

Bunları öneririm.

O kadar para bayılıp da PSU kanalı dahi olmayan bir kasa almak mantıksız olur.

Bunları öneririm.

O kadar para bayılıp da PSU kanalı dahi olmayan bir kasa almak mantıksız olur.

Neden diğer modelleri önermezsiniz? Benim için alabildiğine küçük olması daha iyi.

Hayır atomic olan kasa da öyle değil. Benim asıl sorum ML240L V2 RGB'yi üste takabilir miyim, hangilerinde takabilirim?

Sizce Atomic kasaya ML240l V2 takılır mı üst tarafına? Sanırım bu kasayı sipariş edeceğim.

Hayır atomic olan kasa da öyle değil. Benim asıl sorum ML240L V2 RGB'yi üste takabilir miyim, hangilerinde takabilirim?

Sizce Atomic kasaya ML240l V2 takılır mı üst tarafına? Sanırım bu kasayı sipariş edeceğim.
Takamazsın gibi duruyor. Anakart montajı üst kısma sıfır görüldüğü üzere. Ha bazıları biraz geniş oluyor, cam panele doğru radyatörü daha da yaklaştırıp takıyorlar ama bunda nasıl olur fikrim yok. Üste radyatör takacaksan görsellerden anlarsın. Anakart arka çıkışlarının olduğu boşluğun üstünde kasanın tavan kısmına kadar biraz mesafe olur. Bu şekilde fikir sahibi olabilirsin.

Örnek

Yukarıda arkadaşın attığı msi destekler

Dosya Ekleri

• B41EDDF1-A828-44F7-93C0-D7DF43A46510.jpeg
    B41EDDF1-A828-44F7-93C0-D7DF43A46510.jpeg
    129,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
ML240l V2 elimde. mATX bir kasa alacağım. Atomic RGB'ye 280mm soğutma mı sıkışık olur, 240mm mi? 240mm sıkışık oluyorsa burada saç baş yoldurur.

Anakartım ASUS Prime B450M-A II'dir. RAM'ler GoodRam IRDM X 2x16 GB. Sıkışma, soğutucuyla RAM teması vb. olurmu

Takamazsın gibi duruyor. Anakart montajı üst kısma sıfır görüldüğü üzere. Ha bazıları biraz geniş oluyor, cam panele doğru radyatörü daha da yaklaştırıp takıyorlar ama bunda nasıl olur fikrim yok. Üste radyatör takacaksan görsellerden anlarsın. Anakart arka çıkışlarının olduğu boşluğun üstünde kasanın tavan kısmına kadar biraz mesafe olur. Bu şekilde fikir sahibi olabilirsin.

Örnek

Yukarıda arkadaşın attığı MSI destekler

Peki ya MAG Forge M100A? Bu kasaya bu anakartla beraber ML240L v2'yi takabilirmiym?

Son düzenleme:
ML240l V2 elimde. mATX bir kasa alacağım. Atomic RGB'ye 280mm soğutma mı sıkışık olur, 240mm mi? 240mm sıkışık oluyorsa burada saç baş yoldurur.

Anakartım ASUS Prime B450M-A II'dir. RAM'ler GoodRam IRDM X 2x16 GB. Sıkışma, soğutucuyla RAM teması vb. olurmu

Peki ya MAG Forge M100A? Bu kasaya bu anakartla beraber ML240L v2'yi takabilirmiym?
Sığar

Dosya Ekleri

• DB8C957D-9586-4FE3-9B71-D009CEE2CE77.png
    DB8C957D-9586-4FE3-9B71-D009CEE2CE77.png
    166,8 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı