Sizce Hangi Sanat Eseri Türü Çöplüğe Döndü?

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
İyi forumlar. Sanat eseri denildiğinde çok şey akla gelebilir. Ama benim aklıma gelen, oyun, film, müzik, ve kitap. Unuttuğum varsa, siz de ekleyebilirsiniz. Ben şu an en fazla film grubunun çöplüğe döndüğünü düşünüyorum. Sebebi ise çok fazla film çıkıyor. Bir yazıda bir insanın çıkmış filmlerin hepsini izlemeye kalksa ömrünün yetmeyeceğini okumuştum. Kaliteli içerik sizce gerçekten azalmadı mı? Aralarında en az kirlenen bence oyun sektörü. Büyük bütçeli oyunlar nispeten daha az çıkıyor, oyunlara daha kolay hakim olacağımızı düşünüyorum. İnternet giderek derme çatma bilgilerle bir çöplüğü andırmaya başladı. Düşünceleriniz nedir?

Kesinlikle müzik diyorum. Eskiden yetenek ve ses gerekirdi, simdi ise önüne gelen herkes sarkici olup piyasayi cöplüge ceviriyor.
Ben de film piyasası için aynı şeyi düşünüyorum. Artık müzik yapmak için müzik yapılıyor. Yani iş paraya döndüğü için ne kadar yaparsak kardır, zihniyeti var bence.

Yani her şarkıcıya sanatçı denmesi bence gerçek sanatçılara biraz hakaret gibi oluyor. "Sanatçının büyük eseri..." diye lanse edilen neredeyse bütün şarkılar bir kaç ay sonra kaybolup gidiyor. Eee bu nasıl sanat şimdi? Hani ölümsüzdü?

Ayrıca sinema da sanki biraz zorlanıyor gibi bu aralar. Müzik kadar değil ama mesaj vereceğim derken resmen sancı çektiren çok sanat filmi çıkmaya başladı gibi.

Müzik ve sinema. Eline mikrofon alan herkesin şarkı söylemesi gibi, eline kamera geçiren yutup tayfası da film çekmeye başladı.

Popüler kültüre köle olanları hedef kitlesi seçen film ve müzikleri izlemeyip dinlemediğimiz sürece kaliteli işlerin olduğunu görebileceğiz. Ama sosyal medyada çektiği bir tiplemeyi (karakter demiyorum çünkü tamamen tip) sinemaya uyarlayan şahıslar var tabii. Bunun komedi olduğunu iddia ediyorlar. Komediye, mizaha dair ben pek bir şey göremesem de herhalde s*çmak, b*k gibi kelimeleri duyup da gülen bir kitleyi hedefliyorlar sanırsam. Yoksa HIMYM gibi sitcom dizilerini izleyenlerin bu tür şeyler karşısında mimik bile kıpırdatacağını düşünmüyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…