Çözüldü Sizce i3 9100F işlemcisi RX 480 8 GB ile ne kadar dayanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
Sistemim:
Anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus.
Ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 8 GB.
İşlemci: Intel Core i3 9100F.
Güç kaynağı: Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80Plus Power Supply.
RAM: Kingston Hyper X Fury 1x16 GB 2666MHz RAM.
Kasa: Dark N10 Pro.
Toplam: 3200TL'ye aldım.
Bu sistem i3 9100F ile 1-2 yıl rahatlıkla kullanabilir miyim oyunlarda yüksek ayarlar da?
Sonra sistemi Anakart'ı ve işlemciyi satıp AMD sisteme dönüştürmek istiyorum belki ekran kartını da satar biraz daha bütçe arttırıp onun yerine daha iyi ekran kartı alırım.
RAM'leri de değiştireceğim 2x8 alırım.

Çözüm
Özellikle oyun odaklı soruyorsanız, 1-2 yıl rahatlıkla 1080p yüksek/ultra kalite bandında kullanabilirsiniz, sorun olmaz, 4 çekirdek güçlü Intel işlemciler halen daha iyi iş çıkarıyor, ilerleyen zamanlarda değiştirme ihtiyacı duyduğunuzu hissettiğiniz an, istediğiniz işlemci ve anakartı alıp kullanabilirsiniz. Bana göre, şu an için sistem elinizdeyse değiştirmenize gerek olacak bir pozisyon yok, rahat olun 🙂.
Özellikle oyun odaklı soruyorsanız, 1-2 yıl rahatlıkla 1080p yüksek/ultra kalite bandında kullanabilirsiniz, sorun olmaz, 4 çekirdek güçlü Intel işlemciler halen daha iyi iş çıkarıyor, ilerleyen zamanlarda değiştirme ihtiyacı duyduğunuzu hissettiğiniz an, istediğiniz işlemci ve anakartı alıp kullanabilirsiniz. Bana göre, şu an için sistem elinizdeyse değiştirmenize gerek olacak bir pozisyon yok, rahat olun 🙂.

Son düzenleme:
Çözüm
RAM'i 2x8 yaparsanız yararınıza olur. RX480 ile birçok oyunu orta ayarlarda (kenar yumuşatma kapalı)
Oynayabilirsiniz 1-2 yıl kullanırsınız.
Bakın ben bilgisayarı çoktan aldım öyle bir şey yapamam maalesef
Özellikle oyun odaklı soruyorsanız, 1-2 yıl rahatlıkla 1080p yüksek/ultra kalite bandında kullanabilirsiniz, sorun olmaz, 4 çekirdek Inteller halen daha iyi iş çıkarıyor, ilerleyen zamanlarda değiştirme ihtiyacı duyduğunuzu hissettiğiniz an, istediğiniz işlemci ve anakartı alıp kullanabilirsiniz. Bana göre, şu an için sistem elinizdeyse değiştirmenize gerek olacak bir pozisyon yok, rahat olun 🙂.
Oh be şükür ben de 2 aya değiştirmek zorundayım sanıyodum neyse çok teşekkürler siz bana diğer konular da da yardımcı oldunuz

Sistemim:
Anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus.
Ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 8 GB.
İşlemci: Intel Core i3 9100F.
Güç kaynağı: Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80Plus Power Supply.
RAM: Kingston Hyper X Fury 1x16 GB 2666MHz RAM.
Kasa: Dark N10 Pro.
Toplam: 3200TL'ye aldım.
Bu sistem i3 9100F ile 1-2 yıl rahatlıkla kullanabilir miyim oyunlarda yüksek ayarlar da?
Sonra sistemi Anakart'ı ve işlemciyi satıp AMD sisteme dönüştürmek istiyorum belki ekran kartını da satar biraz daha bütçe arttırıp onun yerine daha iyi ekran kartı alırım.
RAM'leri de değiştireceğim 2x8 alırım.
Rx480 i3 9100f ile darboğaz yapmıyor mu ?

Geri
Yukarı