Sizce Max Payne Karakterine en çok yakışan aktör kim?

Max Payne Karakterine en çok yakışan aktör?

• Sam Lake (Max Payne 1)

Oy: 8 44,4%
  • Timothy Gibbs (Max Payne 2)

Oy: 5 27,8%
  • James McCaffrey (Max Payne 3)

Oy: 4 22,2%
  • Mark Wahlberg (Max Payne Filmi)

Oy: 1 5,6%

• Oy verenlerin toplamı
    18

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Yılların efsanesi Max Payne serisinde Max karakteri, her bir oyunla yüzünü değiştirdi. İlk oyunda parasızlıktan Sam Lake abimiz oynarken, 2. oyunda Timothy Gibbs karaktere hayat verdi. 3. oyunda James McCaffrey'e geçiş yapılırken. Filminde Mark Wahlberg tarafından canlandırıldı. Peki bu aktörler arasından, sizin için en çok Max Payne'e yakışan hangisi? Şahsi fikrim, 2. oyun favorim olduğundan mıdır bilmem ama Timothy Gibbs en iyisi gibi. Cuk oturuyor, keşke 3. oyunda da devam etselerdi aynı aktör ile demiştim vakti zamanında.

resize.jpg

5gPN4nF.png

maxresdefault.jpg

bf6ec2136bd1bf662605b86c317d63c8b284dc2edb0b1330efc662f8460c7688._RI_SX720_FMjpg_.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence James McCaffrey. Zaten tüm serilerde seslendirmenliğini üstlenen de James McCaffrey diye biliyorum. Tip olarak da onun daha uygun olduğunu düşünüyorum ama filmde Hugh Jackman oynasaydı ona daha çok yakışırdı.

Bence James McCaffrey. Zaten tüm serilerde seslendirmenliğini üstlenen de James McCaffrey diye biliyorum. Tip olarak da onun daha uygun olduğunu düşünüyorum ama filmde Hugh Jackman oynasaydı ona daha çok yakışırdı.
James McCaffrey inanılmaz yakışıklı bir adam olmasına ek olarak sesi de mükemmel olsa da, tip olarak Max Payne'e gitmiyor bence. Sam Lake abimizin yeri ayrı olsa da, Timothy Gibbs en iyisi bence.

Max Payne benim için her zaman James McCaffrey olmuştur. İlk oyun yapılırklen kısıtlı bütçe vardı bundan dolayı karakterin modellemesini oyunun hikâyesinin yazarı olan Sam Lake karakteri canlandırmıştı. Yani zorunluluktan böyle bir durum oldu. Sam Lake her ne kadar sevdiğim bir yazar olsa da bence tip olarak Max Payne gibi ağır ve ciddi bir karaktere uymuyordu. İlk oyunda o ciddi ve kasvetli hikâyenin içinde sürekli gülen bir suratı vardı ve bu pek uymuyordu bence Max Payne'e.

Timothy Gibbs ise karakter için daha uygun biri olsa da tip olarak Max Payne'nin o acılı ve her şeyden bıkmış adam portresini pek yansıtamıyordu bence. Tip olarak tam bir polisiye hikâyesine uygun ama Max Payne sadece polisiyeden ibaret bir hikâye değil. Timothy Gibbs de polisiye dizilerinde her olayı çözen havalı dedektif tipi var tam ve bence Max Payne'i tam yansıtmıyordu.

Üçüncü oyunda Rockstar, karakter modellemesi olarak James McCaffrey'i kullandı. Bildiğiniz üzere Rockstar, oyunlarında özellikle ana karakterlerin yüz modellemesini yaparken karakteri seslendiren kişinin yüz modelini kullanır.
Arthur Morgan - Roger Clark
Trevor Philips - Steven Ogg
Carl Johnson - Young Maylay
...gibi
Rockstar, karakterlerin daha doğal olacağını düşündüğü için hep böyle yapar oyunlarında. Ben de karakterleri seslendiren kişiyle modellemesinin yapıldığı kişinin aynı olmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum doğallık açısından.
Üçüncü oyunda James McCaffrey'i sadece ses olarak değil fiziksel olarak da Max Payne olarak görünce direkt "Keşke ilk iki oyunda da James McCaffrey'i model olarak kullansalarmış." dedim. James McCaffrey'in yüzü Max Payne'e tam oturmuş gerçekten. Max'in o karizmatik, acılı, hayattan bıkkın, ciddi, öfkeli ve bir o kadarda duygusal adam portresini gerçekten çok iyi yansıtıyordu. James McCaffrey sırf yüz ifadesi ile Max'in çektiği acıları hissettirebiliyordu oyuncuya.

Maalesef 17 Aralık 2023 tarihinde James McCaffrey kanserden dolayı vefat etti. Max Payne karakteri de benim için o gün öldü. 😔
Benim için dünyanın en karizmatik ve ikonik ses tonuna sahip olan insanıydı. Gerçekten çok eşsiz bir sesi vardı.
Huzur içinde yatsın, mekanı cennet olsun...

Yeni konular

Geri
Yukarı