Sizce Ülkemizin En Güzel Zamanları Hangi Yıllar?

Öyle anlattınız ki bunları yaşayamadığıma ben de üzüldüm.

Altıncı sınıfta iken Pokemon serisinin charizard ve megmar savaşı olduğu bölümde okuldan kaçmıştım. Eve geldiğimde ise televizyonun bozuk olduğunu görünce yıkıldığımı hatırlıyorum. O dönemlerde dergiler çok popülerdi. Milliyet Kardeş dergisi vazgeçilmezimdi.

Çoğu kişi gibi benim de çocukluk yıllarım yani 90'lar. Belki gerçekten güzeldi belki de çocuk olduğum için bana öyle geldi.

80'lerde ülke oldukça karışıkmış. 90'lı yılların sonları, 2000'li yılların başlangıcı bence mükemmeldi. Çocukluğum bu yıllarda geçti. 50 kuruş ile simit ve ayran alıyorduk. Ekmek 25 kuruştu. İnsanların geneli çok zengin değildi, paylaşma üst düzeydi. Mahalle kültürü vardı. Girdiğin her ev, gerçekten evinmiş gibi hissettiriyordu. Yabancılık çekmiyordun. Ben gerici bir zihniyete sahip değilim ama teknoloji ve modernleşme adı altında yozlaşma bizim fişimizi tam anlamıyla çekti. Kutu boyutunda ekranlara hayatını sığdıranlar var. Sadece benim için mi geçerli bilmiyorum ama yaş aldıkça mutluluk seviyem düşüyor. Eskiden böyle değildi, küçük şeylerle çok mutluyduk.

F1 in ülkemizde düzenlendiği dönem. Dolar kuru falan düşük piyasada para dönüyor. Turist sayısı artıyor o arttıkça oteller artıyor işsizlik düşüyor falan fistan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…