Sizden yardım isteyen bir hayvana yardım eder misiniz?

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Bir belgesel çektiğinizi düşünün. Bu belgeseli çekerken bir hayvana, yırtıcı saldırıyor. Saldırıya uğrayan hayvan da size doğru geliyor. Yırtıcıya gücünüzün yeteceğini varsayalım. Yani yırtıcı deyince aklınıza Aslan falan gelmesin. O an saldırıya uğrayan hayvana yardım eder misiniz? Yoksa doğanın döngüsüne karışmaz mısınız? Yardım etmezseniz muhtemelen yırtıcı avını öldürüp, yiyecek.

Hayır etmem. Doğanın döngüsüne karışılmaz. Bırakın doğal seçilim işini yapsın.

Ben de böyle düşündüm. Bunu bir Instagram gönderisinde görmüştüm. Yorumlara bakınca insanlar "Başlarım ekosisteme, ben yardım ederdim." gibi şeyler yazmış. Sizlerin de fikirlerini merak ettim açıkçası.

Ben de böyle düşündüm. Bunu bir Instagram gönderisinde görmüştüm. Yorumlara bakınca insanlar "Başlarım ekosisteme, ben yardım ederdim." gibi şeyler yazmış. Sizlerin de fikirlerini merak ettim açıkçası.
Instagram'ın algoritması ne kadar Twitter gibi olmasa da yazılan şeyleri çok da iplemeyin her türden insan var :) Doğrusu bu.

Bu yüzden her yer kedi, her yer köpek sürüsü. Dışarı kızımı bırakamıyorum, insanı başka dert, hayvanı başka dert. Hepsi duyar kasıyor ama hepsi de kapalı güvenlikli sitede kalıyor.

Bir belgesel çektiğinizi düşünün. Bu belgeseli çekerken bir hayvana, yırtıcı saldırıyor. Saldırıya uğrayan hayvan da size doğru geliyor. Yırtıcıya gücünüzün yeteceğini varsayalım. Yani yırtıcı deyince aklınıza aslan falan gelmesin. O an saldırıya uğrayan hayvana yardım eder misiniz? Yoksa doğanın döngüsüne karışmaz mısınız? Yardım etmezseniz muhtemelen yırtıcı avını öldürüp, yiyecek.

Evet yardım ederim.

Instagram'ın algoritması ne kadar Twitter gibi olmasa da yazılan şeyleri çok da iplemeyin her türden insan var :) Doğrusu bu.
İnsanlar "Saldırıya uğrayan hayvanın canı can değil mi?" falan yazmış. Ben direkt "Ya avcının bu son şansıysa." diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı