Sizi en çok etikeleyen oyunlar hangileri?

• Assassin's Creed 2

Ezio gibi genç delikanlı bir karakterle oyuna başlayıp zamanla yaşadığımız olaylarla olgunlaşmamız, hikayenin sürükleyiciliği, arka planda çalan "ezio family" ve oyunun açılış kesiminde Federico Auditore ile "harika bir hayat yaşıyoruz kardeşim" konuşması... Beni zamanında oyuna çeken ve aklımda kalan önemli unsurlardı.

• Red Dead Redemption 2

Oyun dünyasında karşılaştığım en dolu, en detaylı, en canlı ve en yaşayan dünya hissiyatını yaşatan oyun olması sebebiyle favorim olan oyundur kendisi.
Arthur Morgan ve çetesindeki tüm karakterlerinin derinlemesine işlenen karakter hikayeleri de oyunu muazzam kılan önemli unsurlardandı.

Çok fazla oyun oynadım ama beni bu derecede bağlayan başka bir oyun hatırlayamıyorum (belki AC 2 yerine direkt Ezio Üçlemesi diyebilirdim.)

Edit: The Forest. Yaklaşık 15 saatte bitirdik arkadaşlarla ve hikayesi bir amaç için hayatta kalmaya çalışmak, sonunun iki farklı hikaye ile bitirebilmek vb beni en çok etkileyen oyun olmuştu.
Benimde The Forest. 55 saat oynadım ama herşeyi keşfedemedik. Ve çok iyi bir oyun hikayesi vs. olsun beni içine çekmeyi başardı.

Hangi yönünden bakarsam bakayım cevap benim için hep Chrono Trigger oluyor.
Hikayesinin derinliği ve karakterlerinin yapıtaşları, duygularının yansıtılma şekli gerçekten muazzam. Üzerine hala düşündüğüm bir oyundur.

Geri
Yukarı