Sizi en çok etkileyen rüyalarınız?

Rahmetli Dedem ölmeden önce beni rüyasında görmüş. Evimiz bomboş, daha yeni taşınmışız ve ben çırılçıplak bir şekilde elimde kuru ekmekle ondan para istiyor muşum (bu olay yaşandığı zaman 13 yaşında falandım.) Ne hikmetse aynı rüyayı kendi bakış açımla bende gördüm. Aynı zaman dilimi aynı şeyler aynı olay örgüsü her şey aynı idi. 1-2 gün sonra Dedem yanımıza geldi (o zamanlar başka yerde yaşıyoruz. Ayrı idik) işte sonra alışveriş, evde kalma falan.
Ama aynı gün içerisin de aynı rüyayı aynı olay örgüsü ile görmemiz beni çok şaşırtmış idi. Hala rüyayı dün gibi hatırlıyorum. Bu arada o zamanlar durumumuz o kadar kötü değildi yani Allah'a şükür iyi geçiniyor idik. Ama rüyanın hikmetini anlayamadım.
Bide şey var; Call Of Duty 2 Modern Warfare o kadar fazla oynamıştım ki, gece yatarken hikayesini rüyamda görmüştüm. İster inanın ister inanmayın 3-5 saat ciddi ciddi hikayesini rüyamda izlemiştim. Hatta çoğu sahnesi hala aklımda. Evime ultra zırhlı bomba atarlarla anca öldürebildiğimiz şerefsizler var ya, he onlar bizim evimizi falan basıyordu. Ama yemin ederim film gibi rüya idi :D
Ses efektleri falanda bildiğin gerilim efektleri vardı. En ilginç ve enteresan rüyam idi.

Aksiyonlu bir rüya idi arabada bayağı basıyorum 250'lerde gidiyordum sonra kontrolü kaybettim İstanbul'da boğaz köprüsünden kaza yaparak denize tam düşüyordum korkudan uyandım ve hız yapmaya bir merakım vardı o rüyadan sonra artık yok.
Bence aksine hız yapın. Rüyaların tersi olur derler.

Kaçırılıp beni kaçıran çeteyi tek tabanca indirdiğim rüyalar görüyorum çokça. Bazıları o kadar zevkli oluyor ki gece tekrar göreyim diye hep onu düşünüyorum uykuya dalmadan önce. Hiçbirisi başarılı olmadı şu ana kadar maalesef :D

Bilgisayarım yoktu. Ve babamda bilgisayar tamircisiydi (rüyamda). Piyasadan ötürü bilgisayar alamıyorduk. Birden efsane canavar bir bilgisayar geldi. Bende babam aldı sanmıştım :(. Uyandığımda çok üzülmüştüm. Sürekli olarak bilgisayar nerede yahu? Diyordum.

6 yaşında görmüştüm çok fantastik bir şey. Hala aklımdadır. Geceydi. Oturduğumuz apartmanın önündeydim, her camda balıklar vardı camın içinde ama evde değil nasıl oluyor bilmiyorum. Apartmanın önünde demir vardı arkası boş, o demirler sarmaşıklara dolanmışlardı ve aralarından bana 32 diş sırıtan Tweety görmüştüm. Sağa doğru gittim, Keloğlan çizgi dizisindeki o yeşil yaratık karşıma çıktı, sola doğru gidip kaçmaya çalıştım ve silahlı iki adam. Tam o sırada da uyandım işte. Fazla çizgi dizi izliyormuşum galiba🙃

Gece salonda yatarken elinde testereli bir palyaço beni doğramıştı.. Palyaçolardan hala korkuyorum. Onun dışında değişik bir şey görmedim, rüyalarım güzel geçiyor sayılır.

Geri
Yukarı