Sizin Virüs ve tehdit korumanız, kuruluşunuz tarafından yönetilir

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows Defender'ı yanlış edindiğim bir bilgi sonucu CPU yediği için kapatmıştım. Şimdi tekrar açmak istiyorum ama açılmıyor. Resimdeki yazılar yazıyor. Nasıl çözebilirim ?

@Recep Baltaş @Ali Güngör @Pantheon

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

Eğer kapanması sizden kaynaklı değilse, bu yöntemi kullanarak açabilirseniz de bunu yapmayın. Zararlının ne tür değişiklikler yaptığı belli olmaz. Bazıları farklı yöntemler kullanarak da programın işleyişini bozabiliyor. Sistem enfekte olduktan sonra yapılacak en iyi şey 3. parti bir AV kullanmak veya format atmak olur düşünceme göre.

Windows Defender'ı yanlış edindiğim bir bilgi sonucu CPU yediği için kapatmıştım. Şimdi tekrar açmak istiyorum ama açılmıyor. Resimdeki yazılar yazıyor. Nasıl çözebilirim ?

@Recep Baltaş @Ali Güngör @Pantheon

Eki Görüntüle 324193Eki Görüntüle 324194

Başlat menüsünü açarak gpedit.msc yazın.
Bilgisayar Yapılandırması>>Yönetim Şablonları>>Windows Bileşenleri>>Microsoft Defender Virüsten Korunma>>Gerçek Zamanlı Korunma menüsünü açın.

Gerçek Zamanlı Korumayı Kapat seçeneğinin açık olmadığına emin olun. Ayarlarınız bu ekrandakinden farklı ise tamamını "yapılandırılmadı" olarak ayarlayın.

Bir üst menüden, yani soldaki listede "Microsoft Defender Virüsten Korunma" klasörü tıklanmış iken listelenen tüm hizmetlerin "Yapılandırılmadı" olarak ayarlandığına emin olun.

1616334874259.png

Yeni konular

Geri
Yukarı