Sizin Virüs Korumanız Kuruluşunuz Tarafından Yönetilir

BigChief

Decapat
Arkadaşlar, internetten indirdiğim bir şey sonucu bu olay ortaya çıktı. 4-5 saatir çözüm videolarını deniyorum ama bulamadım. Farklı bir çözüm yönteminiz var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    43,9 KB · Görüntüleme: 211
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,4 KB · Görüntüleme: 214
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    43,9 KB · Görüntüleme: 159
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,4 KB · Görüntüleme: 181
Hocam bu durum aşırı sinir bozucu bir şey kuzenimin bilgisayarında bende görmüştüm internette her önüne gelen beleş GTA 5 yazan sitelere girip GTA 5 indirmeye çalışmış bana getirdiğinde aynı böyle bir şey vardı format atmaktan başka çözüm bulamamıştım bu durum için artık bu lafı söylemek gelenek oldu fakat bir format şart :D belki çözümü vardır ama ben internette araştırdığımda bir çözüm bulamadım.

Win + R tuşlarına aynı anda basın. Açılan ekrana regedit yazıp, çalıştırın. Önünüze Kayıt Defteri Düzenleyicisi geldiğinde yukarıdaki adres çubuğuna bu adresi yazın ve adrese gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender
Önünüze gelen ekranda varsa DisableAntiSpyware adlı girdiyi sağ tıklayarak silin.

Tekrar adres çubuğuna gelin ve bu sefer şu adrese gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Advanced Threat Protection
Önünüze dizinin bulunduğu ekran gelirse, sol ağaç yapısında bulunan Advanced Threat Protection adlı dizine sağ tıklayarak silin. Eğer böyle bir dizin yoksa zaten hata verecektir. Hata verirse, pas geçiniz.

Eğer bilgisayarınız Windows 10 Pro sürümünü çalıştırıyorsa, ek olarak şu ayarları da kontrol edin.
Win + R tuşlarına aynı anda basın. Açılan ekrana gpedit.msc yazıp, çalıştırın. Önünüze Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi geldiğinde soldaki menüden sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri yolunu izleyin. Karşınıza gelen listeden Microsoft Defender veya Windows Defender ile başlayan tüm dizinlerin içeriğini tek tek kontrol edin. Hepsinin Yapılandırılmamış olarak göründüğünden emin olun.

Bu işlemleri tekrarladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorununuz çözülmüş olması gerekli.

Arama yerine gpedit.msc yazınız daha sonra gelen bölümden şu adımları uygulayınız.
Yönetim şablonlarından
Windows bileşenlerine girin, oradan Microsoft Defender antivirusu bulun orada Microsoft Defender Antivirus'ü kapatın diye bir seçenek olacak, oraya çift tıklayın ve açılan pencereden devre dışıyı seçin ve tamama tıklayın sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın sorun büyük ihtimal çözülecektir.

Arkadaşlar, internetten indirdiğim bir şey sonucu bu olay ortaya çıktı. 4-5 saattir çözüm videolarını deniyorum ama bulamadım. Farklı bir çözüm yönteminiz var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı