SK Hynix 2x32 GB 5600 MHz laptop RAM'leri kaç derece olmalı?

Makaleler
9
Daha fazla  
DDR5 RAM'lerim var ve bu RAM'ler epey Tuning'li ancak sorun olabileceğini düşündüğüm şey ise şu ki bu RAM"ler aşırı sıcak çalışıyor yük altında. 95 dereceye çıkmış DDR5 RAM'lerim. PMIC verilerine göre RAM'de herhangi bir Throttle olmamış, herhangi bir uyarı vermemiş. RAM'ler halinden memnun görünüyor. DDR5 RAM'ler kaç derecede çalışmalı? Laptop RAM'leri bu arada.

2x32 5600 MHz, zamanlamaları ise 42-42-42-84 (Based: 5200 MHz CL46)
SK Hynix

1708222604355.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da anormal geldi 95 derece, benim RAM'ler boşta 45-50 derece arası çalışıyor fakat 3200 MHz CL22 DDR4. eğer throttle olmuyorsa sorun oluşturacağını sanmam fakat RAM sağlığı açısından riskli olduğu kanaatindeyim. Bence RAM sıcaklığı en fazla 75 derece civarı olması lazım diye düşünüyorum fakat yaptığınız işe bağlı değişir.

Bana da anormal geldi 95 derece, benim RAM'ler boşta 45-50 derece arası çalışıyor fakat 3200 MHz CL22 DDR4. eğer throttle olmuyorsa sorun oluşturacağını sanmam fakat RAM sağlığı açısından riskli olduğu kanaatindeyim. Bence RAM sıcaklığı en fazla 75 derece civarı olması lazım diye düşünüyorum fakat yaptığınız işe bağlı değişir.
Bana da öyle geliyor. DDR5'ler evet epey ısınıyor diye biliyorum ama bu kadarını beklemiyordum. Bunu ben soğutamam yani. Laptop altına soğutucu alsam dahi etki etmeyeceğini içten içe düşünüyorum. Yerden havada bu arada ama soğutucu modu kapalı. Olmazsa açayım.

Bana da öyle geliyor. DDR5'ler evet epey ısınıyor diye biliyorum ama bu kadarını beklemiyordum. Bunu ben soğutamam yani. Laptop altına soğutucu alsam dahi etki etmeyeceğini içten içe düşünüyorum. Yerden havada bu arada ama soğutucu modu kapalı. Olmazsa açayım.

Evet bence de soğutucular pek etki etmiyor diyebilirim, bende laptop kullanıyorum soğutucuyla 3-4 derece oynadı. Soğutucu modunu açmanız daha iyi olabilir onun dışında pek de bir seçenek gelmiyor aklıma.

Geri
Yukarı