SK Hynix BC501 SSD güvenilirlik düşük uyarısı

kerembb

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SK hynix BC501 HFM256GDJTNG-8310A
Merhaba dün USB'den eski laptopumu formatladım, Windows kurulum ekranında C diskini sildim geri gelince Windows'u kurdum. Bugün bilgisayarı açınca SSD'de güvenilirlik düşük uyarısını gördüm. Ben C diskini silip tekrar kurduktan sonra bu uyarıyı aldım. Bu sorunu nasıl çözerim? Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

@181951 Aşağıya yönetim olayları dosyası ve crystdaldiskınfo,crystaldiskmark'dan ekran görüntüsü bıraktım. Sizden ricam müsait olduğunuzda inceleyebilir misiniz?

Ssd fabrika çıkış değerleri: 1680 okuma, 860 yazma

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 31
  • info.jpg
    info.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 8
  • mark.jpg
    mark.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Merhaba,

Diskinin yaşadığı problem; Artık verileri okuymadığı ve bu konularda sıkıntı çıkarabileceğini gösteriyor. Benchmark testin de bir sorun yok, değerleri gayet iyi ama bu diskin sonun başlangıcında olduğu bir gerçek. Ayrıca dün de bir mavi ekran almışsın, istersen dosyalarını paylaşabilirsin.

* Minidump Dosyalarını Paylaşın

Merhaba,

Diskinin yaşadığı problem; Artık verileri okuymadığı ve bu konularda sıkıntı çıkarabileceğini gösteriyor. Benchmark testin de bir sorun yok, değerleri gayet iyi ama bu diskin sonun başlangıcında olduğu bir gerçek. Ayrıca dün de bir mavi ekran almışsın, istersen dosyalarını paylaşabilirsin.

* Minidump Dosyalarını Paylaşın
Yani ssdyi değiştirmem mi gerekiyor? Uzun süre dayanmaz mı? .Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Minidump dosyası

Merhaba,

PCI\VEN_8086&DEV_282A&SUBSYS_8533103C&REV_30 dosyada hata veren aygıt. Intel(R) Chipset SATA/PCIe RST Premium sürücüsüymüş, yani diskle alakalı bir chipset sürücüsü.

Belki de diskin anakart taraflı bir sorun yaşıyordur. Burda önemli olan aldığın Media error hatası, depolanan verilere erişimde yaşanan sorunlar nedeniyle diskinin istenen G/Ç işlemini gerçekleştiremediği bir hata olarak açıklanabilir. Neticesinde diskin bu hatayı boşa vermiyordur. Verileri okuyamama ve erişememe ihtimali olduğu için de diskindeki verileri mutlaka yedekle.

Son düzenleme:
Merhaba,

PCI\VEN_8086&DEV_282A&SUBSYS_8533103C&REV_30 dosyada hata veren aygıt. Intel(R) Chipset SATA/PCIe RST Premium sürücüsüymüş, yani diskle alakalı bir chipset sürücüsü.

Belki de diskin anakart taraflı bir sorun yaşıyordur. Burda önemli olan aldığın Media error hatası, depolanan verilere erişimde yaşanan sorunlar nedeniyle diskinin istenen G/Ç işlemini gerçekleştiremediği bir hata olarak açıklanabilir. Neticesinde diskin bu hatayı boşa vermiyordur. Verileri okuyamama ve erişememe ihtimali olduğu için de diskindeki verileri mutlaka yedekle.
Yani hata çözülemez mi ssd'nin değişmesi mi gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı