SK Hynix CJR çip mi yoksa Micron Z32 çip mi daha iyi?

Merhaba arkadaşlar, soru açık ve net. RAM belleklerde gördüğüm bu çiplerden hangisi daha iyidir?
Google de yabancı formlarda micronun biraz daha iyi olduğunu söylemişler sk hynixe göre bence de öyle önceden kullandığım ofis bilgisayarlarında hem sk hynix çipli ram görüyordum çoğu oyuncu laptopunda ise Micron çip var.

Teşekkür ederim değerli yorumun için. Şu bellekte Micron Z32 çip varmış; Team T-Force Delta RGB Black 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming Ram (TF3D432G3200HC16FDC01) - incehesap.com

Önceki belleğimde problem olduğu için bana bu bellekten verdiler. PNY XLR8 RAM kullanıyordum daha önce. Onda ise SK Hynix CJR çip var deniliyordu ama karışıkta çıkabiliyormuş. Bundan dolayı merak etmiştim öncekinden daha mı kalitelidir acaba diye.

Bana göre oyun için olan sistemlerde Micron çipler daha başarılı. Kendi ekstra olarak aldığım Crucial'in 3200MHz CL 22 RAM'inde de Micron çip var.

Söylediklerinde haklısın. Mikron çipli bu bellekleri şu an bilgisayarıma taktım. 3200Mhz frekans hızına da çıkarttım. Normalde önceki PNY belleklerimde 3200Mhz frekans hızına çıkarttığımda mavi ekran hatası veriyordu. Garanti ile değişti. Artık öyle bir sorunum kalmamış oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı