Hynix CJR vs Micron E-die

Patriot'un 3200-16 kitleri random geliyor. Yani içinden DJR de çıkabilir, Nanya A-Die çıkabilir, Samsung C-Die çıkabilir. Sadece 4000-19, 4133-19 ve 4400-19 kitlerinden ne çıkacağı kesin, o da Samsung B-Die.

Gecikme olarak Micron Rev.E Die daha iyi. Voltaj ölçeklendirmede de Rev.E Die daha iyi. CJR için 1.47V üstü önerilmezken Rev.E Die ile 1.5, 1.55 falan kullanılabiliyor sorunsuz şekilde. CJR ile bu voltajlar "degrade" sorununa yol açabilecek seviyelerdir.

Ayrıca Micron Rev.E Die yüksek frekanslara CJR'ye göre daha rahat çıkabiliyor. Aslında DJR vs. Micron Rev.E Die desek daha iyi bir karşılaştırma olur. Ama Ryzen işlemciler zaten çok yüksek frekanslara çıkamadıkları için (4000 ve 5000 APU'lar hariç) CJR ile Rev.E Die arasındaki farkı hissetmezsin frekans bakımından.

Sonuç olarak Rev.E Die daha iyi ancak D9ZFW modeli hariç. D9ZFW modeli Rev.E Die ailesinde yer alan en kötü model. Bu model güncel Crucial Ballistix'lerden çıkmıyor. Daha çok XPG'nin ve Crucial'in eski RAM'lerinden çıkan bir seri.

3200-16'lık Crucial Ballistix'lerden C9BJZ çıkıyor ve iyi bir model.

Teşekkürler. Almaya karar vermeden son kez sorayım dedim. @BerkayZ87 RGB Pro'larla iyi kötü kasaya ışık açabiliyordum lazım oldukça şimdi zifiri karanlık olacak tüm sistem. C-Die da ne çöpmüş Reddit'te bazı overclock yapanları gördüm ama bu da işlemci silikon kalitesi gibi şans işine dönüyor sanırım.

Teşekkürler. Almaya karar vermeden son kez sorayım dedim. @BerkayZ87 RGB Pro'larla iyi kötü kasaya ışık açabiliyordum lazım oldukça şimdi zifiri karanlık olacak tüm sistem. C-Die da ne çöpmüş Reddit'te bazı overclock yapanları gördüm ama bu da işlemci silikon kalitesi gibi şans işine dönüyor sanırım.
Benim ilk DDR4 RAM'im Corsair Vengeance LPX idi ve bunda Samsung C-Die yer alıyordu. Bendeki şansıma çok iyiydi, 3800-18 yapabilmiştim. Ama herkes bu kadar şanslı olamıyor "bin" kalitesinden ötürü. Bu arada senin sisteme siyah RAM çok güzel olur :) Zaten kapkaranlık sistem, bi' RAM ile RGB elde etmek gereksiz :D Ya radikal bir değişiklikle komple RGB'ye kay ya da komple siyah yap.

@BerkayZ87 sistem zaten RAM'ler hariç tamamen siyah. Bende eskiden Corsair Vengeance 2400Mhz ve Crucial Ballistix Sport 2666Mhz kombinasyonu vardı. İkisini beraber 3200Mhz'de kullanıyordum. Vengeance modeli biraz eleştiriliyor ama Corsair'in diğer RAM'lerine kıyasla f/p oranı çok daha iyi.

Geri
Yukarı