Skandal D1C. J180-2L05B Casper PC Kasası!

Eski bir konu ama konuyu canlandıracağım belki gören olur da Casper'ın yüzünü görür, belki bir yararım olur. Zamanında ben ucuza bir kasa alıp kendim RAM'ını ekran kartını alıp dizerim diyerekten bunu almıştım. Kasanın içini açtığımda bu rezalete şahit olmuştum. Bilgisayar uzmanı bir abime sordum ve Casper'ın bunu 200-300 TL gibi bir fiyata yaptığı şunu 800-1000 TL'ye bunu satarak resmen kazıkladığını söylemişti. Benimde resmen 1000 TL boşa gitmişti. Gidip bu kasanın içine ana kart, RAM, Ekran Kartı felan dizdim. O verdiğim 1000 TL'den sadece aldığım tek şey PSU'su ve onda da şuan alacağım ekran kartında sıkıntı çekiyorum. Kaldırabileceği söyleniyor yeni olduğu için ve fena bir PSU olmadığı için ama işte bir overclock yapamayacağız işlemciye felan. Yani eğer Casper bir ürün alıyorsunuz kesinlikle tavsiye etmiyorum. Adamlar 1500-2000 TL'ye dizdiği bilgisayarı 2500 TL fiyatında satıyorlar. En çok tercih edilen marka bide ülkemizde. Resmen adamlar göz göre göre ülkeyi kazıklayan bir firma. Hadi tamam ucuz mal satıyorsun malların isterse çalışmasın ama notebook ana kartı koymak nedir ya ? Ne RAM takabiliyorsun, ne ekran kartı değiştirebiliyorsun. Eğer şunu alacak varsa 1000 TL boşuna gider. Internet dışında bir halta yaramaz. Minecraft'ın aşırı kastığını bilirim. Umarım şu kasayı ülkemizde kimse almaz. Eğer konuyu canlandırdığım uygun değilse affola. Sadece içimi dökmek istedim bu konuyu görünce.

Hepsinden daha uygun fiyatlı iken çoğundan daha performanslı.
Ben kendi alacağım ekran kartını araştırırken bulduğumu söyleyeyim o zaman.

MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

MSI 475 TL

Asus GTX750 Ti STRIX GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

ASUS 505 TL

Zotac GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

Zotac 554 TL

Kart hakkında bilgi sahibi yerlerden o kadar araştırma yaptım ve bir kişinin bile Zotac önerdiğini görmedim. Üstelik o kadar test videosu izledim yine Zotac kullanan görmedim. Bir kartla 50 diğer kartla 75 TL civarı bir fark var. Üstelik tek fanlı olduğunu da söylemeliyim. Ben kartı araştırırken böyle değerleri farkettim. O kadar bilgili insanın bu kartı önerirken söylememesi, kullanan kişileri çok görmem, fiyat farkının olması ve tek fanlı olması gibi şeyler bu kanıya ulaştırdı beni. Yeniden diyorum kazıkcı mi bilemem ama performansının daha düşük olduğunu düşünüyorum.

Sapphire'in orada olmaması gerek. Sapphire son çıkarttığı ekran kartlarıyla toparlandı artık. Eskisi gibi ısınıp daha az performans vermiyor.

Ben kendi alacağım ekran kartını araştırırken bulduğumu söyleyeyim o zaman.

MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

MSI 475 TL

Asus GTX750 Ti STRIX GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

ASUS 505 TL

Zotac GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

Zotac 554 TL

Kart hakkında bilgi sahibi yerlerden o kadar araştırma yaptım ve bir kişinin bile Zotac önerdiğini görmedim. Üstelik o kadar test videosu izledim yine Zotac kullanan görmedim. Bir kartla 50 diğer kartla 75 TL civarı bir fark var. Üstelik tek fanlı olduğunu da söylemeliyim. Ben kartı araştırırken böyle değerleri farkettim. O kadar bilgili insanın bu kartı önerirken söylememesi, kullanan kişileri çok görmem, fiyat farkının olması ve tek fanlı olması gibi şeyler bu kanıya ulaştırdı beni. Yeniden diyorum kazıkcı mi bilemem ama performansının daha düşük olduğunu düşünüyorum.

Her markanın muhakkak iyi vede kötü ürünleri vardır. Örneğini verdiğin kötü mesela. İyi örnek olarak Zotac 980Ti AMP Extreme modeli var ki neredeyse Evga 980Ti Kingpin eşdeğerinde performansa sahip. Keza Sapphire 300 serisinde Nitro soğutması çok başarılı. Bu markaları zamanında eleştirdik ve önermedik. Ama son zamanlarda iyi yönde gelişmeler göstermiş oldukları modelleri sırf markasından ötürü önermekten çekinmemek gerek.

Başlıkla ilgili söyleyeceğim ilk masaüstü bilgisayarım Casper'den biraz daha iyi ama sonuçta kazıkçı Exper'di. Sistem içerisindeki donanımların herbiri içine sinmedikten sonra herhangi hazır masaüstünün markası ne olursa olsun önemsizdir. İster markası Asus olsun ister Msi ister Casper farketmez.

Son düzenleme:
Bu ne ya model adına bak CD-KEY mübarek, beş para etmez yan kapağını aç yan yatır çöp kutusu yap. İçi boş be kasanın bu ne? 50-55 Lira falandır heralde. Oda gene bir i kasa görüntüsü olduğu için olmalı. Yani adama sorduklarında bir bilgisayarın yok mu diye fakeden evet demeyi kolaylaştıran bir ürün.

Öncelikle hortlatmak gibi olmasın ama bir laptopum var.7-8 senelik.Şimdi diyeceksiniz:7 senelik laptop tabii öyle olur.Casper laptopum bu arada.Pcyi açtım 5dakika internette gezdim.Pc yanıyor tabiri caizse.Masayı ısıttı mübarek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı