Skinny fat sorunundan nasıl kurtulunur?

Selam hocam mesajı yazalı bayağı olmuş ama öneri almak istiyorum. Bende skinny fat bir kişiyim ve 1 aydır fullbody + kardio yapıyorum. 3 gün fullbody 2 gün hiit kardio yapıyorum. Kilom çok sayılmaz ama zamanında yanlış yöntemler ile kilo verdiğim için yağ oranım fazla. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Yağ oranım %18 vücudumda 15 kg falan yağ var 66 kiloyum. Yani neredeyse 20 kilo verdim yağ veremedim gibi birşey.
Selam dostum. Ben spor salonuna biraz mesafe yürüdüğüm için kardiyo yapmıyordum, zaten ağırlık kaldırırken yeterince kalori yakıyorsun. Antrenman sonunda 10-15 dakika tempolu koşabilirsin istersen. Yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı bir diyet yapıyordum, ortalama kg başına 1.6-2 gr arası protein alıyordum. Ayrıca şeker alımını da minimalize etmiştim. Bir kaç hafta daha fullbody programına devam edip sonra split antrenmanlara geçebilirsin diye düşünüyorum. Ve her ay başı bel çevresi, kol, göğüsünü ölçmeyi unutma.

Selam dostum. Ben spor salonuna biraz mesafe yürüdüğüm için kardiyo yapmıyordum, zaten ağırlık kaldırırken yeterince kalori yakıyorsun. Antrenman sonunda 10-15 dakika tempolu koşabilirsin istersen. Yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı bir diyet yapıyordum, ortalama kg başına 1.6-2 gr arası protein alıyordum. Ayrıca şeker alımını da minimalize etmiştim. Birkaç hafta daha fullbody programına devam edip sonra split antrenmanlara geçebilirsin diye düşünüyorum. Ve her ay başı bel çevresi, kol, göğüsünü ölçmeyi unutma.

Selam öncelikle mesaj için teşekkürler. Hocam şahsen split geçmenin pek iyi olacağını düşünmüyorum şu an yağ tulumu gibiyim ve kas eklersem çok daha rezil bir görüntü ortaya çıkabilir o yüzden hem kas kaybetmeden hem de yağ yakmak için fullbody + kardio tercih ettim yani daha çok yağ yakımı için uğraşıyorum. Ayrıca zaten spor salonuna gidecek durumum yok. Ama zamanla ağrılıkları arttırmayı ihmal etmeyeceğim.

Selam öncelikle mesaj için teşekkürler. Hocam şahsen split geçmenin pek iyi olacağını düşünmüyorum şu an yağ tulumu gibiyim ve kas eklersem çok daha rezil bir görüntü ortaya çıkabilir o yüzden hem kas kaybetmeden hem de yağ yakmak için fullbody + kardio tercih ettim yani daha çok yağ yakımı için uğraşıyorum. Ayrıca zaten spor salonuna gidecek durumum yok. Ama zamanla ağrılıkları arttırmayı ihmal etmeyeceğim.

Hocam yağ tulumu gibiyseniz (3 ay geçmiş iyi duruma gelmiş olabilirsiniz) yağ oranınızı düşürüp, clean bulk ardından definasyon ile fit bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Geri
Yukarı