Skylake DDR4 GTX960 vs Hashwell DDR3 GTX970

Haswell sistem çok güçlü fakat yeni skylake işlemciler 14 nm ve daha az ısınıyor. Ama şuda var. 5960x de Haswell. Siz bunla Core i7 6700 işlemci ile karşılaştıramazsınız. Ama i7 4790k işlemciye göre bence oyun için 6700 veya 6700k daha iyi olacaktır. Bu işlemciye de GTX 960 değil de GTX 970 ve 6700k güzel bir sistem olur.

Sistem daha 2-3 günlük. Sadece Crysis 3 kurdum. Ultra, 1080p, MSAA 4x'te banamısın demiyor. Şu an evimde internet yok, bi' kaç güne gelecek, o zaman inceleme vs. yapmayı düşünüyorum.
Crysis'in FPS değerlerini kontrol edemiyorum, maalesef ki elimdeki orjinal oyunları internet olmadığından kuramadım, Crysis'te korsan, Afterburner FPS göstericisini açınca oyun ekranı siyah oluyor.
Ayrıca imzanda "Grafikerlik öğrencisi" diyorsun, yarın birgün PC'de çizim yapman vs. gerekirse sana lazım olacak olan işlemci gücüdür.

Sistem daha 2-3 günlük. Sadece Crysis 3 kurdum. Ultra, 1080p, MSAA 4x'te banamısın demiyor. Şu an evimde internet yok, bi' kaç güne gelecek, o zaman inceleme vs. yapmayı düşünüyorum.
Crysis'in FPS değerlerini kontrol edemiyorum, maalesef ki elimdeki orjinal oyunları internet olmadığından kuramadım, Crysis'te korsan, Afterburner FPS göstericisini açınca oyun ekranı siyah oluyor.
Ayrıca imzanda "Grafikerlik öğrencisi" diyorsun, yarın birgün PC'de çizim yapman vs. gerekirse sana lazım olacak olan işlemci gücüdür.

Valla monitorsuz max. 3500 TL sinirim var. Siz ne dusunuyorsunuz? Somestrda alinacak.

Benim sisteme denk geliyor işte, imzamdaki sistemden monitör çıkart olsun bitsin. :)
Hala fazla geliyorsa anakartı B150 Gaming M3'te yapabilirsin.

GTX960'dan suphelerim var. Grafik tasarim konularinda beni cok zorlamasini istemiyorum. En az 4-5 yil rahatlikla goturmesini istiyorum. Daha sonra upgrade ederim zaten.

İşlemci olarak ne seçeceksin? Oyun performansı istiyorsan DDR3'lü sistem. Ama Güncel olsun az ısınsın diyorsan DDR4'lü sistem daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı