Skylake i5 6500 Sistem

Quaqmire

Hectopat
Daha fazla  
Yaza doğru toplamak istediğim bir sistem. Güç kaynağını değiştirebilirim belki. Performans ve kaliteden ödün vermeden fiyat açısından kısılabilecek parçalar sizce nelerdir ve ne olmalıdır değişecek ise ?

132.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaza kadar kim öle kim kala. Arkadaşın da dediği gibi almadan 1 hafta önce açarsın konuyu. Bu arada yanlışını da yazmadan edemiyorum. K serisi bir işlemci almadığın sürece Z170 anakartları almana gerek yok. Fiyatı düşürmek için işlemci soğutucuyu çıkartıp SSD ekleyebilirsin. Stok soğutucusu yeterli olacaktır.

Anakartı h110m pro-vd yap. İşlemci soğutucuyu çıkar. Ocz 100 Serisi 120 Gb'lik bir ssd ekle. Ayrıca ramide 2666 Mhz değil 2133 Mhz al. Fiyatı hem aşağıya geçmiş olacaksın. Hemde performans açısından çok büyük bir fark olacağını düşünüyorum. Fps anlamında bir artış sağlamazsın ama günlük kullanımda artış sağlarsın.

Anakartı h110m pro-vd yap. İşlemci soğutucuyu çıkar. Ocz 100 Serisi 120 Gb'lik bir ssd ekle. Ayrıca ramide 2666 Mhz değil 2133 Mhz al. Fiyatı hem aşağıya geçmiş olacaksın. Hemde performans açısından çok büyük bir fark olacağını düşünüyorum. Fps anlamında bir artış sağlamazsın ama günlük kullanımda artış sağlarsın.

Bende çok kararsız kaldım ancak ddr4 ramleri max Mhz olarak kullanmaya karar verdim, önerdiğiniz ana kart ile maksimum 2133 Mhz kullanabiliyorum.Buda Pc yi çok kısa ömürlü yapmaz mı acaba ?

Bende çok kararsız kaldım ancak ddr4 ramleri max Mhz olarak kullanmaya karar verdim, önerdiğiniz ana kart ile maksimum 2133 Mhz kullanabiliyorum.Buda Pc yi çok kısa ömürlü yapmaz mı acaba ?
Max mhz kullanıp ne yapıcaksın ? Eğer oyun bilgisayarı olacak emin ol hiç bir farkı olmayacaktır. 2 fps bile değiştireceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı